OGŁOSZENIA

Ogłoszenia Na III Niedzielę Wielkiego Postu - 03.03.2024 r.

1.Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii, trwać będą do środy 6 III. Wygłosi je ks. Michał Podgórski z par. św. Józefa w Ciechanowie. W pon, wt. I sr Msze św. z nauką dla dorosłych o godz. 830, 1600 i 1800, o godz. 1000 i 1130 dla dzieci i młodzieży szkolnej. Proszę Was o modlitwę za rekolekcjonistów  i spowiedników oraz o zarezerwowanie sobie czasu by wziąć udział w rekolekcjach i w ten sposób przygotować się do Wielkanocy. Spowiedź w czasie Mszy św.
2.Dzisiaj będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.
3. Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 1530, serdecznie zapraszam.
4. Do sakramentu
Małżeństwa przygotowują się Andrzej Strzelczyk kaw. i Magdalena Jaworowska panna oboje z par św. Mateusz Ap. i Ew w Warszawie.
5. Jutro 4 III obchodzimy święto św. Kazimierza, jest to dzień imienin bpa seniora Kazimierza Romaniuka, pamiętajmy w naszych modlitwach o dostojnym jubilacie.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, miesiąca, modlimy się o dobre święte i liczne powołania kapłańskie zakonne i misyjne od 1530 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
7. Intencja nadzwyczajna naszego Biskupa: Mając na uwadze troskę o każdego człowieka, a także o dobro Kościoła i naszej Ojczyzny proszę, aby na terenie całej naszej Diecezji różańcowa intencja parafialna, zarówno dla Kół Żywego Różańca, jak i do modlitwy indywidualnej była następująca:
„Módlmy się za naszą Ojczyznę, aby Maryja, Królowa Pokoju wprowadziła do naszych rodzin i środowisk pojednanie i wzajemne poszanowanie. Niech ma w swojej opiece Polki i Polaków, aby umieli w zgodzie budować przyszłość Kościoła i naszej Ojczyzny.”
8. Droga Krzyżowa w piątki:
o godz.1630 – dla dzieci,
o godz. 1730 – dla młodzieży i dorosłych. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszam.
9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
10. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy, prace i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Weronikę Januszewską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
czytaj więcej

Ogłoszenia Na II Niedzielę Wielkiego Postu - 25.02.2024 r.

1.Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na dzieło misyjne Ad gentes.
2. Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 1530, serdecznie zapraszam.
3. Do sakramentu
Małżeństwa przygotowują się Andrzej Strzelczyk kaw. i Magdalena Jaworowska panna oboje z par św. Mateusz Ap. i Ew w Warszawie.
4. W tym tygodniu przypada, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek idę do chorych o godz. 1000 Msza wynagradzająca o 1800. Spowiedź od 1530. W sobotę Msza Św. wynagradzająca o godz. 830 , następnie różaniec i adoracja.
5.Droga Krzyżowa w piątki:
* godz.1630 – dla dzieci,
* godz. 1730 – dla młodzieży i dorosłych. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszam.
6. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się 3 III w III Niedzielę Wielkiego Postu trwać będą do środy 6 III. Wygłosi je ks. Michał Podgórski z par.  św. Józefa w Ciechanowie. W pon, wt. I sr Msze św. z nauką dla dorosłych o godz. 830 , 1600 i 1800. Już dziś proszę Was o modlitwę za rekolekcjonistów             i spowiedników oraz o zarezerwowanie sobie czasu by wziąć udział  w rekolekcjach i w ten sposób przygotować się do Wielkanocy. Spowiedź w czasie Mszy św.
7. W przyszłą Niedzielę będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.
8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
9. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy, prace i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
10.W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mariannę Pikora. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
czytaj więcej

Ogłoszenia Na I Niedzielę Wielkiego Postu - 18.02.2024 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1100 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców.
2. Dzisiaj pierwsze Gorzkie Żale o godz. 1530, serdecznie zapraszam.
3. Droga Krzyżowa w piątki:
* godz.1630 – dla dzieci,
* godz. 1730 – dla młodzieży i dorosłych. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszam.
4. W przyszłą niedzielę – zbiórka do puszek na dzieło misyjne Ad gentes.
5. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się 3 III w III Niedzielę Wielkiego Postu trwać będą do środy 6 III. Już dziś proszę was o modlitwę za rekolekcjonistów i spowiedników oraz o zarezerwowanie sobie czasu by wziąć udział w rekolekcjach i w ten sposób przygotować się do Wielkanocy.
6. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
8. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.


9.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Andrzeja Grzegorzewskiego i Andrzeja Gola. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 
czytaj więcej

Ogłoszenia Na VI Niedzielę Zwykłą - 11.02.2024 r.

1.Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Chorych objętych opieką „Caritas” naszej Diecezji.
2. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie naszych głów popiołem. Wielki Post jest czasem pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożycia jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych innych posiłków. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia.
Pozostałych zachęcam do włączenia się w ten akt pokutny. Msze św. w Środę Popielcową o godz.  900 , 1600 i 1800 .
3. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1530.
Droga Krzyżowa w piątki:
a.godz.1630 – dla dzieci,
b. godz. 1730 – dla młodzieży i dorosłych. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszam.
4. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1100 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców.
6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
7. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
8. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Małgorzatę Staniszewską Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…


 
czytaj więcej

Ogłoszenia Na V Niedzielę Zwykłą - 04.02.2024 r.

1. Dzisiaj I NIEDZIELA miesiąca. Po Mszy św. o godz. 1100 Nabożeństwo Adoracyjne.
2. W środę 7 lutego dzień imienin Pasterza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. Otoczmy naszego biskupa modlitwą i serdecznością.
3. W przyszłą niedzielę 11 lutego przypada Święto Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Światowy Dzień Chorego - zbiórka do puszek na chorych objętych opieką Caritas naszej Diecezji.
4. Osoby, które z różnych powodów nie mogły spotkać się na wspólnej modlitwie i błogosławieństwie domu a chciałyby zaprosić księdza mogą zgłosić się do zakrystii w celu ustalenia terminu.
5. Składam serdeczne Bóg zapłać tym osobom, które wczoraj przyszły rozbierać dekoracje świąteczne.
6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
7. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała Wami.


 

 
czytaj więcej

Ogłoszenia Na IV Niedzielę Zwykłą - 28.01.2024 r.

1. W piątek 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego – Święto Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w godzinach: 900, 1600 i 1800 . Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Siostrach i braciach zakonnych. Podczas każdej Mszy – poświęcenie gromnic. Taca na zakony klauzurowe
2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o dobre święte i liczne powołania kapłańskie zakonne i misyjne od 1530 wystawienie Najświętszego Sakramentu. W piątek idę do chorych o godz. 1000 Msza wynagradzająca o 1800. Spowiedź od 1530. W sobotę Msza Św. wynagradzająca o godz. 830 , następnie różaniec i adoracja.
3. Osoby, które z różnych powodów nie mogły spotkać się na wspólnej modlitwie i błogosławieństwie domu a chciałyby zaprosić księdza mogą zgłosić się do zakrystii w celu ustalenia terminu.
4. W sobotę o godz. 1000 zapraszam chętnych do rozbierania choinek, szopek i dekoracji świątecznych oraz sprzątania kościoła.
5. Przyszła niedziela to I NIEDZIELA miesiąca. Po Mszy św. o godz. 1100 Nabożeństwo Adoracyjne.
6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
7. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała Wami.
8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni numer tygodnika „Idziemy”.
czytaj więcej

Ogłoszenia Na III Niedzielę Zwykłą - 21 I 2024 r.

1. Dzisiaj Niedziela Słowa Bożego, zachęcam by wziąć do ręki Pismo Święte i przeczytać fragment, Słowa Bożego w domu.
2. Przypada również Dzień Babci, a w poniedziałek 22 stycznia, Dzień Dziadka!  Modlimy się za nasze Babcie i Dziadków, prosząc dla żyjących o zdrowie i długie lata życia, a dla zmarłych o szczęśliwą wieczność.
3. Do czwartku trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
4.Porządek wizyty duszpasterskiej – kolędy. Ofiary w trakcie kolędy będą przeznaczone na witraż w oknie na chórze. Bóg zapłać.
· 22 I pon od 1500 I ks Sobieskiego Batorego Al. Wolności Drogoszewo II ks Słowackiego Graniczna
· 23 I wt od 1630 I ks. Jagiellońska Zaciszna II ks. Malinowa Mała
Bardzo proszę rodziny aby przyjechały po księdza.
5. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, spotkania i ofiary złożone podczas kolędy. Osoby, które nie mogły się spotkać w wyznaczonym czasie można się umówić indywidualnie na błogosławieństwo domu i rodziny w zakrystii.
6. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała Wami.
7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni numer tygodnika „Idziemy”.


 
czytaj więcej

Ogłoszenia Na II Niedzielę Zwykłą - 14.01.2024 r.

1.Dziś na Mszy św. o godz. 1100 gościmy chór akademii Pan Hilary po Mszy św. koncert kolęd.
2.We wtorek ks. Zenobiusz obchodzi swoje urodziny pamiętajmy w modlitwach o dostojnym Jubilacie.
3. W piątek 19 stycznia przypada 6 rocznica ingresu Pasterza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy o naszym biskupie w modlitwach.
4. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone podczas spotkań kolędowych.
5. W czwartek, 18 stycznia, rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
6. W Niedzielę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w poniedziałek 22 stycznia, Dzień Dziadka! W te dni będziemy modlić się za nasze Babcie i Dziadków, prosząc dla żyjących o zdrowie i długie lata  życia, a dla zmarłych o szczęśliwą wieczność.
7. Msze św. w tym tygodniu wyjątkowo od Pon. do sob. odprawiane będą o godz. 830, gdyż od godz. 1500 rozpocznie się wizyta duszpasterska – kolęda.
8.Porządek wizyty duszpasterskiej – kolędy. Ofiary w trakcie kolędy będą przeznaczone na witraż w oknie na chórze. Bóg zapłać.
· 15 I pon od 1500 I ks Jasna II ks Broniewskiego Targowa nr nieparzyste
·16 I wt od 1500 I ks Mickiewicza Targowa nr parzyste II ks Czackiego Powstańców Rybienko
· 17 I śr od 1500 I ks. Latoszek nr nieparzyste II ks. Latoszek nr parzyste i Al. Wolności parzyste Rybienko
·18 I czw od 1500 I ks. Kolonijna II ks. Jeziorna Jodłowa Warszawska Skarżyńskiego
·19 I pt od 1500 I ks. Przelotowa II ks. Ogrodowa
·20 I sob. od 1000 Staszica od łąk II ks. Wołoskiego Lenartowicza Poniatowskiego Kolejowa
·22 I pon od 1500 I ks Sobieskiego Batorego Al. Wolności Drogoszewo II ks Słowackiego Graniczna
·23 I wt od 1630 I ks. Jagiellońska Zaciszna II ks. Malinowa Mała
Bardzo proszę rodziny aby przyjechały po księdza.
9. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała Wami,
10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni numer tygodnika „Idziemy”.

 
czytaj więcej

Ogłoszenia na Niedzielę Chrztu Pańskiego - 07 I 2024 r.

1. Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy z wdzięcznością o Sakramencie Chrztu, który jest początkiem i fundamentem chrześcijańskiego życia. Dzisiaj Po Mszy św. o godz. 11.00 Jasełka w wykonaniu uczniów naszej szkoły w reżyserii pani katechetki Grażyny Sroczyńskiej.
2. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany Okres Zwykł. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd i utrzymanie bożonarodzeniowych dekoracji do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego zwanego u nas Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.
4. Porządek wizyty duszpasrterskiej - kolędy. Ofiary w trakcie kolędy będą przeznaczone na witraż w oknie na chórze. Bóg zapłać.
* 13 i sob od 10.00 I ks Letniskowa Dolna II ks Słoneczna Konwaliowa Piaskowa
* 15 I pon od 15.00 I ks Jasna II ks Broniewskiego Targowa nr nieparzyste
* 16 I wt od 15.00 I ks Mickiewicza Targowa nr parzyste II ks Powstańców Rybienko Sobieskiego Czackiego.
Bardzo proszę rodziny aby przyjechały po księdza.
4. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszytskim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
5. Intencje Mszalne wywieszone w gablocie.
6. Pomódlmy się za zmarłych polecanych w wypominkach Zdrowaś Maryjo...., Wieczny odpoczynek...
czytaj więcej

Ogłoszenia Na Niedzielę Świętej Rodziny - 31 XII 2023 r

1. Dzisiaj ostatni dzień roku 2023 – Uroczystość Św. Rodziny, na każdej Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Po Mszy św. o godz. 1600 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.
2. Jutro 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Msze Święte jak w każdą niedzielę.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o dobre, święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne    i misyjne. W piątek
Msza Św. wynagradzająca o godz. 1600. Spowiedź. 1530.
4. W sobotę 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę. Poświęcenie kredy i kadzidła na każdej Mszy Św. Taca na misje. Tego dnia w kościołach święcona jest kreda, którą - zgodnie z dawnym polskim zwyczajem - na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, że jak kiedyś oni, tak my teraz również chcemy szukać Chrystusa i cieszyć się z Jego znalezienia w naszym życiu. Oznakowanie w ten sposób drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa oczekują.
5. Porządek wizyty duszpasterskiej – kolędy. Ofiary w trakcie kolędy będą przeznaczone na witraż w oknie na chórze. Bóg zapłać.
· 2 I wt od 1630 I ks Mała i Malinowa, II ks Jesienna, Rybacka, Bajkowa, Dobra
· 3 I śr od 1630 I ks Jagiellońska Zaciszna Al. Wolności Drogoszewo II ks Al. Wolności Rybienko nr od 1 nieparzyste
· 4 I czw od 1630 I ks Latoszek nr nieparzyste II ks Latoszek parzyste
· 5 I pt od ok 1700 Al. Wolności  parzyste
· 8 I pon od 1500 I ks Przelotowa II ks Ogrodowa
· 13 I sob od 1000 I ks Letniskowa Dolna II ks Słoneczna Konwaliowa Piaskowa
· 15 I pon od 1500 I ks Jasna II ks Broniewskiego Targowa nr nieparzyste
· 16 I wt od 1500 I ks Mickiewicza Targowa nr parzyste II ks Powstańców Rybienko Sobieskiego Czackiego
Bardzo proszę rodziny aby przyjechały po księdza.
6. Zapraszam serdecznie 07.01. 2024 r. na mszę świętą o godzinie 11.00, po której odbędą się Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów Szkoły Podsatwowej nr 3 im. Stanisława Wróbla ,,Jaskółki'' w Wyszkowie.
7. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała Wami.


 
czytaj więcej

Ogłoszenia Na IV Niedzielę Adwentu - 24 XII 2023 r

1. Dzisiaj, Msze św. tylko do południa, W dniu dzisiejszym zachowajmy tradycyjny post o północy Pasterka. Taca na Fundusz Obrony Życia.
2. Bóg zapłać wszystkim, którzy się przyczynili do dekoracji i sprzątania kościoła na święta oraz panu Adamowi Kisielewskiemu, który ofiarował choinki.
3. W piątek zostały rozwiezione paczki do potrzebujących naszych parafian, resztę darów przekażemy do domu pomocy w Niegowie. Bóg zapłać wszystkim za dar serca.  
4. W poniedziałek - Uroczystość Bożego Narodzenia Msze Św. jak w każdą Niedzielę.
5. We wtorek 26 grudnia drugi dzień świąt – porządek Mszy Św. jak w Niedzielę. Taca na budowę świątyń w naszej diecezji.
6. W środę 27 grudnia Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu święcimy wino podczas Mszy Św.
7. W niedzielę 31 grudnia ostatni dzień roku 2023 – Uroczystość Św. Rodziny, na każdej mszy św odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. O godz. 1600 specjalne nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.
8. Wizyta duszpasterska – kolęda rozpocznie się po Świętach Bożego Narodzenia. Tradycyjnie od Grądów. Ofiary w trakcie kolędy będą przeznaczone na witraż w oknie na chórze. Bóg zapłać.
· 27 XII śr od godz. 1000 – I ks. Grądy i Rzeczna , od 1000 II ks. Chabrowa
· 28 XII
czw.  od 1000 Powstańców – Drogoszewo od końca do kanałku
· 29 XII pt od 1000 Powstańców – od kanałku do kapliczki
· 30 XII so od 1000 Szczęśliwa od nr 1 do końca
· 2 I wt od 1600 I ks Mała i Malinowa, II ks Jesienna, Rybacka, Bajkowa, Dobra
· 3 I śr od 1600 I ks Jagiellońska Zaciszna Al. Wolności Drogoszewo II ks Al. Wolności Rybienko nr od 1 nieparzyste
· 4 I czw I ks Latoszek nr nieparzyste II ks Latoszek parzyste
· 5 I pt od ok 1700 Al. Wolności parzyste

Bardzo proszę rodziny, aby przyjechały po księdza.
9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
10.Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała Wami.


 
czytaj więcej

Ogłoszenia Na III Niedzielę Adwentu - 17 XII 2023 r

1. Dzisiaj, na mszy św. o 900 harcerze, przyniosą do naszej świątyni światło betlejemskie.
2. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 1100 spotkanie dla dzieci przygotowujących się
do I komunii św. i ich rodziców.
3. W kościele jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących. W piątek będą wydawane paczki.
4. Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Pana jest Maryja. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom. Wyrazem tego będzie nasz udział w roratach, rekolekcjach i dniach skupienia. 
5. Zapraszam do pomocy przy ubieraniu kościoła w czwartek od godz. 1200.
6. W niedzielę 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. tylko do południa.  O północy Pasterka. Taca na Fundusz Obrony Życia.
7. W poniedziałek - Uroczystość Bożego Narodzenia Msze Św. jak w każdą Niedzielę.
8. We wtorek 26 grudnia drugi dzień świąt – porządek Mszy Św. jak w Niedzielę. Taca na budowę świątyń w naszej diecezji.
9. Wizyta duszpasterska – kolęda rozpocznie się po Świętach Bożego Narodzenia. Tradycyjnie od Grądów. Ofiary w trakcie kolędy będą przeznaczone na witraż w oknie na chórze. Bóg zapłać.
· 27 XII śr od godz. 1000 – Grądy, od 1000 Chabrowa
· 28 XIIczw.  od 1000 Powstańców - Drogoszewo
· 29 XII pt od 1000 Powstańców - Rybienko
· 30 XII so od 1000 Szczęśliwa
Szczegółowy plan kolędy podam w przyszłą Niedzielę.
Bardzo proszę rodziny aby przyjechały po księdza.
10.Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
11. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała Wami.


 

 
czytaj więcej

Ogłoszenia Na II Niedzielę Adwentu - 10 XII 2023 r

1. II niedziela Adwentu jest Dniem Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
2. W kościele jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących.
3. Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Pana jest Maryja. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom. Wyrazem tego będzie nasz udział w roratach, rekolekcjach i dniach skupienia.  
4. Rekolekcje w naszej Parafii 14, 15 i 16 XII  czw. pt. sob. godz. 830 1600 i 1800 poprowadzi je ks. Mariusz Sobek proboszcz w par w Zawadzie i diecezjalny duszpasterz Kół Żywego Różańca Diecezji Opolskiej. Zaplanujmy sobie czas.
5. Roraty codziennie o godz. 645. Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych do uczestnictwa w roratach. Na roraty przychodzimy z lampionami.
6. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 1100 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców.
7. Świece Caritas duże po 20 zł małe po 10 zł Opłatki przed ołtarzem ofiary za opłatki będą przeznaczone na witraż w naszym kościele – Bóg zapłać.
8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
9. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała Wami.


 
 
czytaj więcej

Ogłoszenia Na I Niedzielę Adwentu - 03 XII 2023

1. Dzisiaj po Mszy św. o 1100 Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I Niedzieli.
2. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – Adwent, który jest czasem pobożnego i radosnego przygotowania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa na końcu czasów. Nowy Rok liturgiczny będziemy przeżywać pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie kościoła”.
3. W kościele jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących.
4. Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Pana jest Maryja. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom. Wyrazem tego będzie nasz udział w roratach, rekolekcjach i dniach skupienia.  
5. Rekolekcje w naszej Parafii 14, 15 i 16 XII zaplanujmy sobie czas.
6. Roraty codziennie o godz. 645. Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych do uczestnictwa w roratach. Na roraty przychodzimy z lampionami.
7. W piątek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, nie ma postu. O godz. 12:00 Godzina Łaski połączona z Mszą Św.
8. Tradycyjnie w I niedzielę Adwentu rozpoczynamy ogólnopolską akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Cieszymy się, że świeca Caritas wpisała się na trwałe w nasze przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, a zapalony płomień świecy jest nieodzownym elementem wigilijnego stołu. W te szczególne dni chcemy być blisko tych, którzy potrzebują naszej pomocy.
9. Na każdej Mszy św. poświecenie opłatków. Poświęcony opłatek z własnego kościoła jest znakiem budowania jedności wspólnoty parafialnej. Ofiary za opłatki będą przeznaczone na witraż w naszym kościele – Bóg zapłać.
10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W czwartek modlimy się dobre, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, po Mszy św Adoracja Najświętszego Sakramentu.
11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy
12. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała Wami.


 
czytaj więcej

Ogłoszenia Na XXXIV Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata - 27 XI 2023

1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, kończymy rok liturgiczny. Po Mszy św. o godz. 1100 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Chrystusowi Królowi.
2. Odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu Poświęcenia przy spełnieniu pozostałych koniecznych warunków.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek idę do chorych o godz. 1000 Msza wynagradzająca o 1600. Spowiedź od 1530. W sobotę Msza Św. wynagradzająca o godz. 830 , następnie różaniec i adoracja.
4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Na każdej Mszy św.  poświecenie opłatków. Poświęcony opłatek z własnego kościoła jest znakiem budowania jedności wspólnoty parafialnej. 
5. W przyszłą Niedzielę będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza. Prośba by ni wrzucać do kontenera żywych kwiatów można je stawiać za kontener.
6. Roraty w Adwencie o godz. 645.
7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
8. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
9.  W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Roberta Morawskiego i śp. Zbigniewa Wyszyńskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


 


 


 

 
 


 


 

 
 

 
czytaj więcej

Ogłoszenia Na XXXIII Niedzielę Zwykłą - 19 XI 2023

1.Dziś przeżywamy Światowy dzień Ubogich. Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Tarchominie.
2. Po Mszy św. o godz. 1100 zapraszam na spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i rodziców.
3.W przyszłą niedzielę Ostania Niedziela Roku Liturgicznego. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy świętej o godz. 1100 wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówienie Aktu poświęcenia za który można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.
4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
5. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.    


 
czytaj więcej

Ogłoszenia Na XXXII Niedzielę Zwykłą - 12 XI 2023

1. Dziś przeżywamy XV Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. W tym roku uwagę kierujemy na Bliski Wschód. Niech nasze modlitwy i ofiary będą dla nich konkretną pomocą i znakiem łączności ze wszystkimi, którzy cierpią dla imienia Chrystusa na całym świecie. Po Mszach zbiórka do puszek na powyższy cel.
2. Po Mszy św. o godz. 1100 zapraszam na koncert Patriotyczny.
3. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne.
4. We wtorek, 14 listopada obchodzona jest rocznica poświęcenia naszego kościoła. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku szczególne uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. Dzień poświęcenia kościoła jest dniem jego oddania na wyłączną własność Panu Bogu, by był on miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu.  42 lata temu ks. Bp Bogdan Sikorski konsekrował tę świątynię
5. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 1100 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i rodziców.
6. W sobotę od godz. 1100 do 1300 zapraszam mieszkańców Latoszka do sprzątania naszego kościoła i terenu wokół.
7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
8. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.    

 
czytaj więcej

Ogłoszenia Na XXXI Niedzielę Zwykłą - 05 XI 2023

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1100 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.
2. W przyszłą Niedzielę zapraszam na koncert patriotyczny w wykonaniu  chóru z parafii św. Rodziny z Wyszkowa.
3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
4. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.   


 
czytaj więcej

Ogłoszenia Na XXX Niedzielę Zwykłą - 29 X 2023

1. Ostatnie Nabożeństwa różańcowe dzisiaj w poniedziałek i we wtorek.
2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1100 dzieci w strojach Świętych uczestniczą w uroczystej Mszy św. Niech rośnie nasza wiara oraz świadomość, że niebo jest dla każdego z nas i że nikt nie idzie tam sam! Po Mszy św. procesja z relikwiami.
3. Od 1 listopada Msze św. wieczorne odprawiane będą o godz. 1600.
4. W środę  - 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że  w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, o 900 w kościele, 1100 na cmentarzu i 1600 w kościele. W tym dniu uwielbiamy Boga w Jego Świętych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i przykazaniom. Są oni dla nas drogowskazami w drodze na radosne spotkanie z Ojcem w Niebie.
5. W czwartek - 2 listopada Dzień Zaduszny. Modlimy się za naszych zmarłych. Niech pamięć będzie wyrazem wiary w łączność z tymi, którzy odeszli do wieczności.  Z wdzięczności za trud ich codziennego życia, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar Mszy św. czy wypominek. W tym dniu Msze Św. o godz. 900 w kościele, 1200 na cmentarzu 1600 w kościele.
6. 1 i 2 listopada po Mszy św. na cmentarzu procesja żałobna z wypominkami za polecanych naszej modlitwie zmarłych. Będą również zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.
7. W sobotę od godz. 1100 do 1300 zapraszam mieszkańców Drogoszewa do sprzątania naszego kościoła i terenu wokół.
8. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych nawiedzając cmentarz, przyjmując komunię św. i odmawiając modlitwę w intencjach Ojca Św.
9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o dobre święte i liczne powołania kapłańskie zakonne i misyjne od 1530 wystawienie Najświętszego Sakramentu. W piątek idę do chorych o godz. 1000 Msza wynagradzająca o 1600. Spowiedź od 1530. W sobotę Msza Św. wynagradzająca o godz. 830 , następnie różaniec i adoracja.
10.Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
11.Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.    

 
czytaj więcej

Ogłoszenia Na XXIX Niedzielę Zwykłą - 22 X 2023

1. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna Światowy Tydzień Misyjny, pod hasłem: „Misje sercem Kościoła”. Ofiary zebrane na tacę przeznaczone są na misje.
2. Nabożeństwa różańcowe w poniedziałek i sobotę po Mszy św. porannej, a od wtorku do piątku i w niedzielę o godz. 1730. Dla dzieci różaniec od wtorku do piątku o godz. 1630.  Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej.
3. We wtorek na Mszy św. o godz.1800 ks. Bp Romuald Kamiński udzieli sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży.
4. W sobotę od godz. 1100 do 1300 zapraszam mieszkańców Rybienka do sprzątania naszego kościoła i terenu wokół.
5. W przyszłą niedzielę na godz. 1100 zapraszam dzieci w strojach Świętych na uroczystą Mszę św. Dzieci, rodziców, młodych i starszych! Każdego, komu bliscy sercem są nasi patroni. Przygotujcie stroje ulubionych świętych lub tych, którzy patronują Wam imiennie. Zachęcam też dorosłych do przebrania się za ulubionego świętego. Niech rośnie nasza wiara oraz świadomość, że niebo jest dla każdego z nas i że nikt nie idzie tam sam!
6. Od 1 listopada Msze św. wieczorne odprawiane będą o godz. 1600.
7. 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. O 900 w kościele, o 1100 na cmentarzu i o 1600 w kościele.
8. 2 listopada Dzień Zaduszny. W tym dniu Msze Św. o godz. 900 w kościele, 1200 na cmentarzu 1600 w kościele. 1 i 2 listopada po Mszy św. na cmentarzu procesja żałobna z wypominkami za polecanych naszej modlitwie zmarłych.
9. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy, pracę i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
10.Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.

 
czytaj więcej

Ogłoszenia Na XXVIII Niedzielę Zwykłą - 15 X 2023

1. Informuję, że można składać intencje na przyszły rok i kartki na wypominki.
2. Nabożeństwa różańcowe w poniedziałek i sobotę po Mszy św. porannej, a od wtorku do piątku i w niedzielę o godz. 1730. Dla dzieci różaniec od wtorku do piątku o godz. 1630.  Zapraszam do modlitwy różańcowej, którą tak bardzo umiłował Św. Jan Paweł II.
3. Dzisiaj po godz. Mszy Św. o godz. 1100 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców, a po wieczornej Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
4. Jutro wspominać będziemy dzień wyboru kard. Karola Wojtyły na stolicę Piotrową, który przyjął imię Jan Paweł II.
5. Spowiedź dla kandydatów do Bierzmowania, świadków i rodzin w sobotę od godz. 1000 do 1130.
6.  Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy, pracę i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.

 
czytaj więcej

Ogłoszenia Na XXVII Niedzielę Zwykłą - 08 X 2023

1. Od dziś można składać intencje na przyszły rok i kartki na wypominiki.
2. trwa październik miesiąc różańcowy. Nabożeństwa różańcowe w poniedziałki i sobote po Mszy św. porannej, a od wtorku do piatku o godz. 16.30. Zapraszam do modlitwy różańcowej, którą tak bardzo umiłował Św. Jan Paweł II.
3. W piątek 13 X po Różańcu o godz. 17.30 procesja Fatimska, następnie Msza Św.
4. W sobotę Dzień Edukacji pamietajmy o Nauczycielach i Pracowanikach szkół, którzy obchodzą świeto. Wspieramy ich naszą życzliwością, a przede wszytskim modlitwą.
5. W sobotę od godz. 11.00 do 13.00 zapraszam mieszkańcó Latoszka do sprzątania naszego kościoła i terenu wokół.
6. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 11 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i rodziców, po Mszy św. wieczornej spotkanie dla młodzieży przygotowującej sie do sakramentu Bierzmowania.
7. W przyszłą niedzielę, obchodzimy Dzień Papieski. tradycyjnie w tym dniu przed kościołami przeorowadzone są zbiórki do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która pomaga finansowo młodzieży zdolnej, a pochodzącej z ubogich rodzin, w kontynuowaniu nauki przez fundowanie stypendiów.
8. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy, pracę i ofiary składane na rzezc naszej wspólnoty parafialnej, Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej - tygodnik Idziemy.
10. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Iwonę Kowalewską wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.....
czytaj więcej

Ogłoszenia Na XXVI Niedzielę Zwykłą - 01 X 2023

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1100 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja, również po Mszach św. o godz. 900 i 1100 będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza, po Mszy św. Wieczornej zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania na spotkanie. Taca przeznaczona jest na dom Św. Siostry Faustyny w Ostrówku.
2. Ogłaszamy dla dzieci konkurs Różańcowy. Zapraszam rodziców wraz z dziećmi do zrobienia Różańca technika dowolna prace przynosimy do szkoły do 13 X, będą one ocenione i następnie przyniesione do kościoła. Byśmy mogli podziwiać pomysły i zdolności rodzin.
3. W zakrystii rozprowadzane są kalendarze parafialne, które będą również rozdawane na kolędzie ofiary z kalendarzy i z kolędy będą przeznaczone na witraż w wieży kościoła. Bóg zapłać.
4. Dzisiaj rozpoczynamy październik miesiąc różańcowy. Nabożeństwa różańcowe w poniedziałek i sobotę po Mszy św. porannej, a od wtorku do piątku i w niedzielę o godz. 1730. Dla dzieci różaniec od wtorku do piątku o godz. 1630.  Zapraszam do modlitwy różańcowej, którą tak bardzo umiłował Św. Jan Paweł II.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o dobre, święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek
Msza Św. wynagradzająca o godz. 1800. Spowiedź. 1730. W sobotę o godz. 830 Msza Św. wynagradzająca, Różaniec i adoracja.
6. W sobotę na godz. 1000 zapraszam na spotkanie młodszych ministrantów i kandydatów na ministrantów.
7. W sobotę od godz. 1100 do 1300 zapraszam mieszkańców Drogoszewa do sprzątania naszego kościoła i terenu wokół.
8. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy, pracę i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
czytaj więcej

Ogłoszenia Na XXV Niedzielę Zwykłą - 24 IX 2023

1. Ogłaszamy dla dzieci konkurs Różańcowy. Zapraszam rodziców wraz z dziećmi do zrobienia Różańca technika dowolna prace przynosimy do szkoły do 13 X, będą one ocenione i następnie przyniesione do kościoła. Byśmy mogli podziwiać pomysły i zdolności rodzin.
2. Przypominam rodzicom i dzieciom o wypełnianiu przykazania Bożego: „pamiętaj abyś dzień święty święcił”.
3. Od dzisiaj rozprowadzane będą kalendarze parafialne, które będą również rozdawane na kolędzie ofiary z kalendarzy i z kolędy będą przeznaczone na witraż w wieży kościoła. Jest to uzgodnione z konserwatorem zabytków i Radą Parafialną. 1 VIII 2025 roku będziemy obchodzili 50 rocznicę utworzenia naszej parafii będzie to nasz dar na jubileusz. Bóg zapłać. Jak wiemy okno zostało już przygotowane. A planowany montaż witraża przewidziany jest na październik w przyszłym roku.
4. Wielka prośba abyśmy przy odnowionej kapliczce przy ul. Warszawskiej nie przynosili tego co nam w domu niepotrzebne. Jest ktoś kto się tym miejscem zajmuje za co serdecznie dziękuję. I niech Matka Boża będzie jedyną i najważniejszą w tym miejscu.
5. W piątek Uroczystość Poświęcenia naszej Bazyliki Katedralnej. Udziela się odpustu zupełnego Wiernym, którzy w tym dniu nawiedzą Katedrę i tam pobożnie odmówią Ojcze nasz i Wierzę.
6. W sobotę na godz. 1000 zapraszam na spotkanie młodszych ministrantów i kandydatów na ministrantów.
7. W sobotę od godz. 1100 do 1300 zapraszam mieszkańców Osiedla Rybienko Leśne do sprzątania naszego kościoła i terenu wokół.
8. W Niedzielę 1 października rozpoczyna się miesiąc różańcowy.
Nabożeństwa różańcowe w poniedziałek i sobotę po Mszy św. porannej, a od wtorku do piątku i w niedzielę o godz. 1730. Dla dzieci różaniec od wtorku do piątku o godz. 1630.  Zapraszam do modlitwy różańcowej, którą tak bardzo umiłował Św. Jan Paweł II.
9. Po Mszy św. o godz. 1100 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja, również po Mszach św. o godz. 900 i 1100 będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza, po Mszy św. Wieczornej zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania na spotkanie. Taca w tym dniu przeznaczona jest na dom Św. Siostry Faustyny w Ostrówku.
10.Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy, pracę i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
11.Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
12.W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Kmoch wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…


 
czytaj więcej

Ogłoszenia Na XXIV Niedzielę Zwykłą - 17 IX 2023

1. Dziś, 17 września przypada 57 Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się za ludzi pracujących w mediach, aby w prawdzie służyli Ojczyźnie i Narodowi. Przypada również 84 rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Nie zapominamy o tym tragicznym wydarzeniu w naszej historii i modlimy się za ofiary oraz o pokój na świecie.
2. Po godz. 1100 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców. Po Mszy św. Wieczornej zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania.
3. Jutro 18 IX święto św. Stanisława Kostki, modlimy się za dzieci i młodzież.
4. W sobotę na godz. 1000 zapraszam na spotkanie młodszych ministrantów i kandydatów na ministrantów.
5. W sobotę od godz. 1100 do 1300 zapraszam mieszkańców Osiedla Latoszek do sprzątania naszego kościoła i terenu wokół.
6. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy, pracę i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.


 
czytaj więcej

Ogłoszenia Na XXIII Niedzielę Zwykłą - 10 IX 2023

1. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na nasze Seminarium Duchowne.
2. Dziś z całym Kościołem, a zwłaszcza jako Kościół Polski, przeżywamy bezprecedensową beatyfikację - bo całej Rodziny Ulmów, która została zamordowana przez Niemców za ukrywanie Żydów 24 marca 1944. Ciesząc się z nowych naszych polskich Patronów, z ufnością przyzywajmy Ich wstawiennictwa!
3. Wszystkich pierwszoklasistów ze szkoły podstawowej zapraszam dzisiaj z tornistrami i przyborami szkolnym na uroczyste błogosławieństwo i poświęcenie podczas Mszy Św. o godz. 1100. Przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Podczas ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa.
4. Siostry Loretanki zapraszają dzisiaj na Odpust Matki Bożej Loretańskiej do Loretto, Mszy św. o godz. 1300 będzie przewodniczył  ks. bp Leon Dubrawski z Ukrainy.
5. W środę 13 września po Mszy św. Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją ze świecami. Serdecznie zapraszam.
6. W czwartek 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W piątek Święto Matki Bożej Bolesnej,
7. W sobotę na godz. 1000 zapraszam na spotkanie młodszych ministrantów i kandydatów na ministrantów.
8. W sobotę od godz. 1100 do 1300 zapraszam do sprzątania naszego kościoła i terenu wokół.
9. W przyszłą niedzielę po godz. 1100 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców. Po Mszy św. Wieczornej zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania.
10.Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy, pracę i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
11.Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
czytaj więcej

Ogłoszenia Na XXII Niedzielę Zwykłą - 03 IX 2023

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1100 Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I Niedzieli miesiąca, a po Mszy św. o godz. 900 i 1100 będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
2. Bóg zapłać nowożeńcom Karolinie Bralewskiej i Maciejowi Chmielewskiemu za kwiaty zdobiące nasz kościół.
3. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 4 września. Zapraszam na Mszę św. o godz. 800, dzieci młodzież rodziców nauczycieli i wychowawców, by prosić Pana Boga o błogosławieństwo na nowy rok pracy.
4. Przypominam, że od 1 IX Msze św. wieczorne będą odprawiane o godz. 1800.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się o dobre święte i liczne powołania kapłańskie zakonne i misyjne.
6. W piątek, 8 września, Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
7. W sobotę na godz. 1000 zapraszam na spotkanie młodszych ministrantów i kandydatów na ministrantów.
8. Wszystkich pierwszoklasistów ze szkół podstawowych zapraszam 10 września z tornistrami i przyborami szkolnym na uroczyste błogosławieństwo i poświęcenie podczas Mszy Św. o godz. 1100. Przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Podczas ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa.
9. W przyszłą Niedzielę taca  przeznaczona na nasze Seminarium Duchowne.
10.Siostry Loretanki zapraszają przyszłą Niedzielę na Odpust Matki Bożej Loretańskiej do Loretto, Mszy św. o godz. 1300 będzie przewodniczył  ks. bp Leon Dubrawski z Ukrainy.
11.Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy, pracę i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
12.Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
13.W sobotę od godz. 1100 do 1300 zapraszam do sprzątania naszego kościoła i terenu wokół.
14.W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Helenę Rojek wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 
czytaj więcej

Ogłoszenia Na XXI Niedzielę Zwykłą - 27 VIII 2023

1. W tym tygodniu 1 września przypada pierwszy piątek miesiąca. W piątek idę do chorych o godz. 1000 Msza wynagradzająca o 1800. Spowiedź od 1730, zapraszam dzieci na rozpoczęcie nowenny dziewięciu pierwszych piątków miesiąca i rozpoczęcia roku szkolnego z Panem Jezusem. Jest to 84 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się za wszystkich poległych w obronie ojczyzny.
2. 2 września pierwsza sobota miesiąca o godz. 830 Msza Św. wynagradzająca, Różaniec i adoracja.
3. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 1100 Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I Niedzieli miesiąca. Po Mszy św. o godz. 900 i 1100 będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.
4. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 4 września. Zapraszam na Mszę św. na godz. 800.
5. Wszystkich pierwszoklasistów ze szkół podstawowych zapraszam 10 września z tornistrami i przyborami szkolnym na uroczyste błogosławieństwo i poświęcenie podczas Mszy Św. o godz. 1100. Przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Podczas ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa.
6. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy, pracę i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
8. W sobotę od godz. 1100 do 1300 zapraszam do sprzątania naszego kościoła i terenu wokół.


 
czytaj więcej

Ogłoszenia Na XX Niedzielę Zwykłą - 20 VIII 2023

1. Z tego miejsca w imieniu Parafian i własnym chciałbym podziękować Panu Piotrowi – organiście za pracę w naszej parafii. Przez prawie 5 lat uświetniał swoją grą Msze św. w Niedziele Uroczystości i Święta. Życzymy Panu Piotrowi wiele Bożego Błogosławieństwa w życiu rodzinnym i zawodowym. Szczęść Boże.
2. Bóg zapłać nowożeńcom Małgorzacie Kukla i Adrianowi Świerk oraz Milenie Palesa i Mateuszowi Garbacz za kwiaty zdobiące nasz kościół.
3. W sobotę 26 sierpnia obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Nasze myśli i serca kierujemy na Jasną Górę, by uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Msza Św. o godz. 830
4. Dziś zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych podczas powodzi na Słowenii.
5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
6. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy, pracę i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
8. W sobotę od godz. 1100 do 1300 zapraszam do sprzątania naszego kościoła i terenu wokół.
czytaj więcej

Ogłoszenia Na XIX Niedzielę Zwykłą - 13 VIII 2023

1. Miesiąc sierpień to miesiąc pielgrzymek i Narodowych rocznic jest to również miesiąc trzeźwości. Pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie, pielgrzymach oraz tych którzy podejmują na ten czas abstynencję.
2. Dzisiaj z racji 13 dnia miesiąca o godz. 1830 różaniec fatimski z procesją ze świecami. Serdecznie zapraszam.
3. We wtorek 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – prawda wiary o tym, iż Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do nieba. Jest to również 103 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku zwanej „Cudem nad Wisłą” – bohaterskiej obrony Warszawy i Europy przed nawałnicą bolszewicką. Upamiętnia ją tryptyk ku czci Matki Bożej znajdujący się w Konkatedrze na Warszawskim Kamionku, wzniesionej jako wotum za zwycięstwo. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Tę uroczystość lud polski zwykł nazywać Świętem Matki Bożej Zielnej. Zazwyczaj o tej porze przypada koniec żniw. Wdzięczni Maryi za opiekę, przynosimy bukiety z ziół, kłosów i kwiatów, a rolnicy składają u Jej stóp dożynkowe wieńce. Kościół je błogosławi, aby stały się znakiem naszego dziękczynienia. Poświęcone wiązanki zanosimy do domów, niech umieszczone przy wizerunku Maryi, ciągle przypominają nam o wielkich rzeczach, jakie czyni dla nas Pan Bóg. Po każdej Mszy Św. poświęcenie kwiatów i ziół. W naszym kościele Uroczysta Msza św. W intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego o godz. 1100, następnie przemarsz przed pomnik żołnierzy zamordowanych w 1920r. w asyście Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszkowie, wspólna modlitwa i złożenie kwiatów.
4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
5. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy, pracę i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
6. W sobotę od godz. 1100 do 1300 zapraszam do sprzątania naszego kościoła i terenu wokół.
7. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Tadeusza Figasa wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
czytaj więcej