Ogłoszenia Na II Niedzielę Wielkanocną - Miłosierdzia Bożego - 07.04.2024 r.

1. W dzisiejszą niedzielę zwaną „Przewodnią” przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Zostało ono ustanowione z mocy samego Jezusa, który za pośrednictwem Św. Siostry Faustyny polecił obchodzenie święta Miłosierdzia w pierwszą Niedzielę po Wielkanocy. Warto też wspomnieć o szczególnej łasce jaką Pan Jezus obiecał: „Kto w tym dniu przystąpi do źródeł Życia, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”. Jest to również święto patronalne Caritas. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Taca na dzieła Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.
2. Bóg zapłać nowożeńcom Magdalenie Jaworowskiej i Andrzejowi Strzelczykowi za kwiaty zdobiące nasz kościół.
3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1100 Nabożeństwo z racji I Niedzieli miesiąca.
4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 900 i 1100 będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.
5. O godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Dziś udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy.
6. W poniedziałek 8 kwietnia przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesiona z 25 marca - Wielkiego Poniedziałku. Jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia. Modlimy się w intencji poczętych dzieci. Warto włączyć się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
7. Informuję, że stary ekran który służył nam przez wiele lat, został przekazany do budującej się parafii w Nadmie gdzie proboszczem jest ks. Dariusz Niewęgłowski były proboszcz z Lucynowa.
8. W przyszłą niedzielę, 14 kwietnia, odbędzie się w Warszawie Narodowy Marsz Życia organizowany przez Fundację świętego Benedykta we współpracy z Koalicją dla Życia i Rodziny. Więcej informacji w gablocie przed kościołem.
9. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz   naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
10. Zachęcam do czytania Tygodnika  „Idziemy”.