Parafia Matki Bożej Królowej Polski
Wyszków - Rybienko Leśne
ul. Władysława Broniewskiego 1
07-201 Wyszków
Tel. (29) 742 36 55
email: parafia@parafiarybienkolesne.pl

OGŁOSZENIA

Ogłoszenia parafialne – 21 października 2018

Dzisiaj: XXIX Niedziela Zwykła.
1. Dziś w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Misyjny, pod hasłem Pełni Ducha i Posłani. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, także składając dziś ofiary na tacę na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców. Natomiast po Mszy o godz. 18:00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

3. Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Matka Boża w swych objawieniach i wielu świętych wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Zachęcam do udziału w Nabożeństwach Różańcowych.

4. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Pod chórem rozłożone są kartki na Wypominki za Zmarłych ROCZNE lub LISTOPADOWE, po wypełnieniu, składamy je w zakrystii. W listopadzie będziemy modlić się za Zmarłych polecanych w Wypominkach LISTOPADOWYCH od wtorku do piątku o godz. 16:00, w poniedziałek i sobotę po Mszy św. o 8:30. Wypominki ROCZNE przez wszystkie niedziele.

5. 1 XI w Uroczystość Wszystkich Świętych Msza św. na cmentarzu parafialnym będzie odprawiona o godz. 11:00, natomiast 2 XI w Dzień Zaduszny o godz. 12:00.

6. Od listopada Msze św. wieczorne będą odprawiane o godz. 16:00.

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej - tygodnik „Idziemy”.

8. Składam Serdeczne Podziękowanie wszystkim którzy złożyli ofiary na wymianę instalacji elektrycznej, w minionym tygodniu została uregulowana cała kwota. Bóg zapłać.

9. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask i Matka Boża opiekowała się Wami.

10. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Karolinę Pokraśniewicz. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne – 14 października 2018

Dzisiaj: XXVIII Niedziela Zwykła.

1. Dziś w Kościele w Polsce świętujemy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: "Promieniowanie Ojcostwa.” Wspominamy 40-tą rocznicę wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, która przypada 16 października.

2. Wspieramy fundusz stypendialny fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" wspomagający naukę młodzieży zdolnej, ale pochodzącej z mniej zamożnych rodzin. Ofiary na ten cel są zbierane po każdej Mszy św. do puszek przed kościołem.

3. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na dom św. Siostry Faustyny w Ostrówku.

4. Dziś także pamiętamy o Nauczycielach i Wychowawcach, którzy obchodzą swoje święto. Wspieramy Ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą dziękując Im za trud nauczania.

5. Trwa miesiąc październik przypominam o Nabożeństwach Różańcowych i zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy.

6. Od dzisiaj są przyjmowane intencje mszalne na rok 2019.

7. W przyszłą Niedziele po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców, a po Mszy o godz. 18:00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.

8. Pod są chórem rozłożone są kartki na Wypominki za Zmarłych ROCZNE lub LISTOPADOWE, po wypełnieniu, składamy je w zakrystii. W listopadzie będziemy modlić się za Zmarłych polecanych w Wypominkach LISTOPADOWYCH od wtorku do piątku o godz. 17:00, w poniedziałek i sobotę po Mszy św. o 8:30. Wypominki ROCZNE przez wszystkie niedziele.

9. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na remont instalacji elektrycznej.

10. Przyszła Niedziela jest Niedzielą Misyjną, będziemy gościć ks. Misjonarza, taca w tym dniu na Misje.

11. Wspólnota Gloriosa Trinita serdecznie zaprasza na Międzynarodową Kongregację Ruchu, która odbędzie się 20 października w Hali Sportowej WOSiR w Wyszkowie w godz. 10:00 – 20:30.

12. Od listopada Msze św. wieczorne będą odprawiane o godz. 16:00.

13. Ogłoszenie Wodociągów Wyszków. W związku z przebudową sieci wodociągowej na ulicy Sienkiewicza realizowaną w ramach inwestycji „Budowa obwodnicy śródmiejskiej Wyszkowa” w dniach: 15 października (poniedziałek) od godz. 22.00. do godz. 12.00. 16 października (wtorek) nastąpi przerwa w dostawie wody!

14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej - tygodnik „Idziemy”.

15. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask i Matka Boża opiekowała Wami.


czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne – 7 października 2018

Dzisiaj: XXVII Niedziela Zwykła.

1. Dziś I Niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Trwa miesiąc Modlitwy Różańcowej. Nie zapominajmy o tym pięknym nabożeństwie, z którym Matka Najświętsza wiąże zdroje łask dla modlących się. Nabożeństwo Różańcowe od wtorku do piątku i w Niedzielę o godz. 17:30, a w poniedziałek i sobotę po Mszy św. o godz. 8:30. Serdecznie wszystkich zapraszam.

3. Po każdej Mszy św. zapraszam do zakrystii młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania.

4. Dzisiaj po Mszach św. będą zbierane ofiary na utrzymanie cmentarza.

5. W sobotę 13 października piesza pielgrzymka do Loretto. Wyjście z przed kościoła o godz. 8:00. Serdecznie zapraszamy.

6. Składam serdeczne Bóg zapłać tym rodzinom które złożyły ofiarę na remont instalacji elektrycznej. Nr konta parafialnego, można otrzymać w zakrystii.

7. Przyszła niedziela, jak słyszeliśmy w liście Biskupów, to Dzień Papieski. Tradycyjnie w tym dniu przed kościołami przeprowadzone będą zbiórki do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która pomaga finansowo młodzieży zdolnej, a pochodzącej z ubogich rodzin, w kontynuowaniu nauki przez fundowanie stypendiów, a ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na Dom Siostry Faustyny w Ostrówku.

8. W przyszłą niedzielę, 14 października, pamiętamy też o Nauczycielach i Wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. Wspierajmy Ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą i dziękujmy im za trud nauczania.

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej - tygodnik „Idziemy”.
10. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask i Matka Boża opiekowała Wami.

czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne – 30 września 2018

Dzisiaj: XXVI Niedziela Zwykła.

1. Dzisiaj w ramach próby zostało włączone ogrzewanie kościoła.

2. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Przemysław Nasiadko i Eliza Cierlica oboje z parafii tutejszej.

3. Serdecznie dziękuję nowożeńcom Damianowi Krawczykowskiemu i Patrycji Matusiak za kwiaty zdobiące nasz kościół.

4. W poniedziałek 1 października rozpoczyna się miesiąc różańcowy. Nabożeństwa różańcowe w poniedziałek i sobotę po Mszy św. porannej, a od wtorku do niedzieli o godz. 17:30. Dla dzieci różaniec o godz. 16:30. Zapraszam do modlitwy różańcowej, którą tak bardzo umiłował Św. Jan Paweł II.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca modlimy się o powołania, po Mszy św. spotkanie modlitewne Stowarzyszenia Krwi Chrystusa, i I piątek miesiąca spowiedź u chorych od 9:00, w kościele od 17:30 i adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy św. wynagradzającej Litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania, następnie spotkanie rodzin intronizacyjnych.

6. W sobotę po Mszy św. Litania do Matki Bożej i Różaniec i spotkanie ministrantów oraz tych chłopców, którzy chcą służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu. Serdecznie zapraszam, na godz. 10:00.

7. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.

8. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będą zbierane ofiary na utrzymanie cmentarza.

9. Serdecznie dziękuję tym osobom, które pomagały w minionym tygodniu w pracach porządkowych w kościele i na plebanii.

10. Składam serdeczne Bóg zapłać tym rodzinom które złożyły ofiarę na remont instalacji elektrycznej, nr konta parafialnego, można otrzymać w zakrystii.

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tygodnik „Idziemy”.

12. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask i Matka Boża opiekowała Wami.
czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne – 23 września 2018

Dzisiaj: XXV Niedziela Zwykła.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 pierwsze spotkanie dzieci przygotowujących się do I komunii Św. i ich rodziców, natomiast po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania.

2. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Przemysław Nasiadko i Eliza Cierlica oboje z par. tut.

3. Serdecznie dziękuję nowożeńcom Mateuszowi Ampuła i Luizie Jaworowskiej za kwiaty zdobiące nasz kościół.

4. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.

5. W sobotę spotkanie ministrantów i tych chłopców, którzy chcą służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu. Serdecznie zapraszam, na godz. 10:00.

6. Serdecznie dziękuję tym osobom, które pomagały w minionym tygodniu w pracach porządkowych w kościele i na plebanii.

7. Zakończyły się prace związane z wymianą instalacji elektrycznej w naszym kościele.

8. Składam serdeczne Bóg zapłać tym rodzinom które złożyły ofiarę na remont instalacji elektrycznej, nr konta parafialnego, można otrzymać w zakrystii.

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tygodnik „Idziemy”.

10. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask i Matka Boża opiekowała Wami.


czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne – 16 września 2018

Dzisiaj: XXIV Niedziela Zwykła.

1. Dzisiejsza niedziela jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Katechizm Kościoła Katolickiego podkreśla ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Roztropnie korzystajmy z ich dobrodziejstw zadbajmy też, by właściwie korzystało z nich młodsze pokolenie.

2. W naszej parafii jest to dzień wyborów do rady parafialnej po wyjściu z kościoła otrzymamy kartki z listą kandydatów z pośród tych osób wybieramy 8 stawiając przy ich nazwisku X. Wyniki wyborów będą ogłoszone dzisiaj na stronie parafialnej i jutro wywieszone w gablocie.

3. Przy wyjściu z kościoła możemy wspomóc osoby z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Wyszkowie, będą zbierały na dofinansowanie kupna samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych. Zachęcam by nie przejść obok nich obojętnie i podzielić się tym co możemy. Bóg zapłać.

4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Przemysław Nasiadko i Eliza Cierlica oboje z parafii tutejszej.

5. We wtorek 18 IX wspominamy św. Stanisława Kostkę – patrona dzieci i młodzieży.

6. W sobotę spotkanie ministrantów i tych chłopców, którzy chcą służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu. Serdecznie zapraszam, na godz. 10:00.

7. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 pierwsze spotkanie dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców, natomiast po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania.

8. Serdecznie dziękuję tym osobom, które pomagały w minionym tygodniu w pracach porządkowych w kościele i na plebanii.

9. Trwają prace związane z wymianą instalacji elektrycznej w naszym kościele.

10. Składam serdeczne Bóg zapłać tym rodzinom które złożyły ofiarę na remont instalacji elektrycznej. Kilka osób pytało o nr konta parafialnego, można go otrzymać w zakrystii.

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tygodnik „Idziemy”.

12. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask i Matka Boża opiekowała się Wami.


czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne – 9 września 2018

Dzisiaj: XXIII Niedziela Zwykła.
1. Jak już wspominałem ofiary składane na tacę przeznaczone są Seminarium Duchowne.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11:00 – poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

3. Dziś również rozpoczyna się VIII Tydzień Wychowania pod hasłem: „W Poszukiwaniu Drogi”. Przez cały tydzień na Mszach św. będziemy modlić się za wychowawców i wychowanków.

4. Dzisiaj uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Loretańskiej – w Loretto, połączona z pobłogosławieniem budującego się kościoła. Obrzęd ten będzie miał miejsce podczas Mszy Świętej o godz. 1300. Program uroczystości jest na tablicy ogłoszeń.

5. Serdecznie dziękuję nowożeńcom Michałowi Koroś i Karolinie Ludwiniak za kwiaty zdobiące nasz kościół.

6. W czwartek 13 września piesza pielgrzymka do Loretto wyjście z przed kościoła o godz. 8:00. Serdecznie zapraszamy.

7. W piątek 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu wspominamy odnalezienie relikwii Krzyża św.

8. W sobotę, 15 września, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej i pierwsze po wakacjach spotkanie ministrantów i tych chłopców, którzy chcą służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu. Serdecznie zapraszam, na godz. 10:00.

9. Urząd Miasta Wyszkowa serdecznie zaprasza na Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości, który odbędzie się 15 IX w sobotę o godz. 16:30 w hali sportowej WOSiR, bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie WOK Hutnik ul. Prosta 7.

10. Do dzisiaj można składać kandydatury do Rady Parafialnej. W przyszłą Niedzielę spośród osób zgłoszonych będziemy wybierali naszych reprezentantów.

11. Serdecznie dziękuję tym osobom, które pomagały w pracach porządkowych, w minionym tygodniu.

12. Od poniedziałku – 3 IX rozpoczęły się prace związane z wymianą instalacji elektrycznej w naszym kościele.

13. Składam serdeczne Bóg zapłać tym rodzinom które złożyły ofiarę na remont instalacji elektrycznej. Kilka osób pytało o nr konta parafialnego, można go otrzymać w zakrystii.

14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tygodnik „Idziemy”.

15. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask i Matka Boża opiekowała się Wami.

16. W niedzielę 16 września Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Wyszkowie, przeprowadzi na terenie naszej parafii zbiórkę pieniężną. Celem jest zdobycie wkładu własnego około 67 tysięcy złotych na 9-osobowy mikrobus przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych.
Wyszkowskie koło od ponad 20-stu lat prowadzi działalność na rzecz osób niepełnosprawnych na terenie powiatu wyszkowskiego. Z zajęć w trzech placówkach, które prowadzi Stowarzyszenie tj. Ośrodku Rehabilitacyjnym na Polonezie, Warsztatów Terapii Zajęciowej czy Domu Samopomocy, korzystają również mieszkańcy naszej parafii.
Właśnie oni będą Was, Moi Parafianie, prosić tego dnia o wsparcie. Niepełnosprawność, która nie jest przecież wyborem, dotknąć może każdego z nas. Lecz dzięki ludziom wielkich i gorących serc możemy ją przezwyciężać. To My możemy sprawić, że wyjdą z domu, dojadą do placówek, gdzie czekają ich z otwartymi ramionami i znajdą swoją odrobinę szczęścia. Bądźmy hojni, podzielmy się tym, co mamy. Za okazaną pomoc serdeczne Bóg zapłać.

czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne – 2 września 2018

Dzisiaj: XXII Niedziela Zwykła

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11:00 nabożeństwo adoracyjne przed Najświętszym Sakramentem. W zakrystii zbierane są ofiary na utrzymanie porządku na cmentarzu.

2. Dziś zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

3. Jak już wszyscy zauważyliśmy mamy nowego Pana organistę. Życzymy Panu Piotrowi Błogosławieństwa Bożego i Opieki Matki Bożej w naszej parafii.

4. Serdecznie dziękuję nowożeńcom Julii Szczurowskiej i Przemysławowi Ostrzemieckiemu za kwiaty zdobiące nasz kościół.

5. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego jutro – 3 IX o godz. 8:15. Zapraszam dzieci młodzież, nauczycieli i rodziców. Będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów dla naszych pociech. Wszystkich pierwszoklasistów ze szkoły podstawowej zapraszam za tydzień z tornistrami i przyborami szkolnymi na uroczyste błogosławieństwo i poświęcenie podczas Mszy św. o godz. 11:00. Przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Podczas ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o powołania. Po Mszy św. spotkanie modlitewne Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. W W pierwszy piątek miesiąca spowiedź u chorych od 9:00, w kościele od 17:30 i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. Litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania, następnie spotkanie rodzin intronizacyjnych.

7. W sobotę 8 września Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny – Matki Bożej Siewnej.

8. W przyszłą Niedzielę
uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Loretańskiej. W tym roku będzie ona połączona z pobłogosławieniem budującego się kościoła. Obrzęd ten będzie miał miejsce podczas Mszy Świętej o godz. 13:00. Program uroczystości jest na tablicy ogłoszeń i na stronie parafii na Facebooku.

9. W przyszłą Niedzielę taca na Seminarium Duchowne.

10. Serdecznie dziękuję rodzinie, która przekazała na parafię kosiarkę, jak również tym osobom, które pomagały w pracach porządkowych. Zapraszam w sobotę panów do pomocy od godz. 10:00. Serdecznie dziękuję za zrozumienie.

11. W minionym tygodniu zostały zamontowane okna w podziemiach kościoła.

12. Jutro rozpoczną się prace związane z wymianą instalacji elektrycznej w naszym kościele.

13. W tym miesiącu odbędą się wybory do Rady Parafialnej. Bardzo proszę o zgłaszanie kandydatur dwie osoby z każdego osiedla do 9 IX. 16 IX z osób które zostały zgłoszone wybierzemy naszych reprezentantów.

14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tygodnik „Idziemy

15. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask i Matka Boża opiekowała się Wami.

czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne – 26 sierpnia 2018

Dzisiaj: Obchodzimy uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej.

1. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
Roman Popowicz kawaler z naszej parafii tutejszej i Anna Modzelan panna z naszej parafii.

2. W sobotę 1 września przypada 79 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy o modlitwie w intencji poległych w obronie ojczyzny. Z racji pierwszej soboty po Mszy św. litania do Matki Bożej i Różaniec.

3. W środę 29 Sierpnia po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie rodzin intronizacyjnych z Ojcem Zdzisławem Szymczychą. Serdecznie zapraszam.

4. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11:00 nabożeństwo.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

6. Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 3 września w poniedziałek o godz. 8:15. Zachęcam dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty, by z czystym sercem rozpocząć rok szkolny.

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.

8. Serdecznie dziękuję tym osobom, które w minionym tygodniu pomagały w pracach porządkowych przy kościele i plebanii. Bóg zapłać. Zapraszam do pomocy we wtorek po św. wieczornej chętnych mężczyzn.

9. Chciałem serdecznie podziękować Panu Janowi – organiście za pomoc nam w modlitwie poprzez śpiew. Pan Jan obiecał, że dokąd nie znajdę organisty będzie nam pomagał. Od 1 września będziemy mieli nowego organistę.

10. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask i Matka Boża by się Wami opiekowała.

11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Stanisławę Wysocką. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej swieci na wieki wieków. Amen.


czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne – 19 sierpnia 2018

Dzisiaj: XX Niedziela Zwykła.

1. Dzisiejsza niedziela to już przedostatnia niedziela wakacyjna. Nie zapominajmy też o pielgrzymach oraz o wypoczywających na wakacjach, aby szczęśliwie powrócili do swoich domów i rodzin.

2. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
Mateusz Ampuła kawaler z parafii tutejszej i Luiza Jaworska panna z parafii tutejszej,
Roman Popowicz kawaler z parafii tutejszej i Anna Modzelan panna z parafii tutejszej.

3. W środę, 22 sierpnia, wspominamy N. M. P. – Królową, wiele narodów wybrało Maryję za swoją Królową, nasza Ojczyzna również. Prośmy naszą Królową by opiekowała się naszym narodem.

4. W najbliższą niedzielę 26 sierpnia obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, nasze myśli i serca kierujemy na Jasną Górę, by uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.

5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.

6. Zgodnie z zaleceniami Straży Pożarnej i Konserwatora Zabytków oraz po konsultacjach z parafianami wynika konieczność wymiany instalacji elektrycznej w naszym kościele, która jest w bardzo złym stanie. Prace będą przeprowadzone we wrześniu. Chodzi tu o bezpieczeństwo nasze i kościoła, niektóre prace przygotowujące rozpoczną się już po niedzieli.

7. Serdecznie dziękuję tym osobom, które w minionym tygodniu pomagały w pracach porządkowych przy kościele i plebanii. Bóg zapłać.

8. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask i Matka Boża by się Wami opiekowała, tym którzy jadą na urlopy dobrego wypoczynku.czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne – 5 sierpnia 2018

Dzisiaj: XVIII Niedziela Zwykła.

1. Dzisiaj o godz. 17:30 Różaniec w intencji pielgrzymów.

2. Jutro 13 VIII o godz. 8:00 wyrusza z naszej parafii piesza pielgrzymka do Loretto. Chętnych zapraszamy do udziału. Msza św. w Loretto o godz. 13:00.

3. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Mateusz Ampuła kawaler z parafii tutejszej i Luiza Jaworska panna z parafii tutejszej.

4. Łączymy się z pielgrzymującymi na Jasną Górę. Wspólnie wierni tradycji naszych Ojców, zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, parafialne rodzinne i osobiste. Do wtorku włącznie różaniec.

5. W środę, 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – prawda wiary o tym, iż Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do nieba. Jest to również 98 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, zwanej „Cudem nad Wisłą” – bohaterskiej obrony Warszawy i Europy przed nawałnicą bolszewicką. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy Św. poświęcenie kwiatów i ziół. W naszym kościele Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego o godz. 11:00, następnie przemarsz pod pomnik żołnierzy zamordowanych w 1920 r. w asyście Orkiestry Reprezentacyjnej Orkiestry Ligi Morskiej i Rzecznej, wspólna modlitwa i złożenie kwiatów. O godz. 13:00 dalszy ciąg uroczystości na placu WKU przy ul. Serockiej 3. Serdecznie wszystkich zapraszam.

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.

7. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask i Matka Boża by się Wami opiekowała, tym którzy jadą na urlopy dobrego wypoczynku.

8. Zgodnie z zaleceniami Straży Pożarnej i Konserwatora Zabytków oraz po konsultacjach z parafianami wynika konieczność wymiany instalacji elektrycznej w naszym kościele kościele, która jest w bardzo złym stanie. Prace będą przeprowadzone we wrześniu. Chodzi tu o bezpieczeństwo nasze i kościoła.
9. Dziękuję wszystkim parafianom, którzy w tym tygodniu, podobnie jak w poprzednich, pomagali w porządkowaniu kościoła i plebanii. W tym tygodniu dziękuję szczególnie dwóm parafianom z Drogoszewa, którzy wyczyścili kamienne ogrodzenie wokół kościoła.

10. Intencje Mszalne są wywieszone w gablocie.

Ks. Proboszcz Jarosław Balikowski


czytaj więcej