Z życia parafii - Aktualności

Nowe ołtarze boczne

Nowe ołtarze boczne

8 kwietnia 2022 roku zostały przywiezione ołtarze - jeden po gruntownej renowacji a drugi nowy. Na ten cel były zbierane ofiary na kolędzie, zostały również zrobione nowe ławki wokół całego kościoła. Bóg zapłać grupom modlitewnym, które ufundowały obraz Miłosierdzia Bożego. Obraz bł. Maksymiliana Kolbe został poddany gruntownej renowacji.
czytaj więcej
Niedziela 3 IV 2022

Niedziela 3 IV 2022

Tej wiosna zaskoczyła nas... zima. Spadł mokry, ciężki śnieg, który złamał nam następne drzewo. Zimowa aura utrzymywała się przez trzy dni.
czytaj więcej
Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje Wielkopostne

W niedzielę 20 marca 2022 r. w naszej parafii rozpoczęły się Rekolekcje Wielkopostne prowadzone przez ks. Jarosława Gawrońskiego - wikariusza parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie. Nabożeństwa z naukami odbywają się o 9:00, 10:30 (dla uczniów szkoły podstawowej) oraz o 16:00 i 18:00. Ksiądz rekolekcjonista prowadził nauki metodą warsztatową, grał na gitarze, uczył piosenek religijnych oraz wyświetlał filmy. Uczniowie naszej szkoły dobrze się bawili i sporo nauczyli. Zachowanie ich było wzorowe. Składamy ks. Jarosławowi serdeczne Bóg zapłać za piękne rekolekcje.
czytaj więcej
2 marca 2022 - Środa Popielcowa

2 marca 2022 - Środa Popielcowa

"Jeśli chcesz mnie naśladować to weź krzyż". To hasło będzie nam przyświecać w czasie tegorocznego Wielkiego Postu. Równie trudnego, jak w poprzednich dwóch latach - z pandemią Covid-19, a teraz wojną Rosji z Ukrainą. Na potrzeby uciekinierów wojennych przez cały ten okres będą zbierane dary w postaci żywności. Będziemy modlić się o pokój na Ukrainie, świecie i w Ojczyźnie naszej.
czytaj więcej
I już po kolędzie...

I już po kolędzie...

W środę 2 lutego 2022 r. zostaną zakończone wizyty duszpasterskie - tzw. kolędy. Rodziny, które chciałyby się jeszcze spotkać z ks. Proboszczem na wspólnej modlitwie w domu - mogą zgłosić się do zakrystii w celu ustalenia terminu. Wszystkim parafianom, którzy przyjęli ks. Proboszcza w swoich domach składamy serdeczne Bóg zapłać. W tym tygodniu naszą parafię (jak też cały kraj) nawiedziły wichury. Została też rozebrana dekoracja świąteczna. Wszystkim uczestniczącym w rozbieraniu dekoracji składamy serdeczne podziękowania.
czytaj więcej