Z życia parafii - Aktualności

Światowy Dzień Chorego 11 Luty 2020 r.

Światowy Dzień Chorego 11 Luty 2020 r.

We wtorek, 11 lutego, obchodziliśmy Światowy Dzień Chorych. Podczas Mszy świętej modliliśmy się o zdrowie i umocnienie dla wszystkich naszych Parafian, którzy dźwigają krzyż choroby i cierpienia. Udzieliliśmy także sakramentu Namaszczenia Chorych tym, którzy byli obecni w naszej świątyni.
czytaj więcej
Błogosławieństwo Małżeństw w Niedzielę Świętej Rodziny

Błogosławieństwo Małżeństw w Niedzielę Świętej Rodziny

„Małżeństwo i rodzina to fundament całej społeczności ludzkiej i jej przyszłości. Z tego powodu Kościół otacza je szczególną troską duszpasterską”.
Niedziela Świętej Rodziny to  dzień szczególnej modlitwy o świętość małżeństw i rodzin oraz dzień odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.
W niedzielę 29 grudnia na Mszy św. o godz. 9.00, 12.00, 16.00  Pary małżeńskie odnowiły swoje przyrzeczenia małżeńskie i otrzymało szczególne Boże błogosławieństwo na dalsze lata wspólnego życia.
czytaj więcej
Święta Bożego Narodzenia A.D. 2019

Święta Bożego Narodzenia A.D. 2019

Święta Bożego Narodzenia w naszym kościele obchodziliśmy wyjątkowo uroczyście. 25 grudnia to tradycyjnie obchodzone urodziny Pana Jezusa. Z okazji tak doniosłego wydarzenia jakim jest przyjście Zbawiciela na świat, na Eucharystii o godzinie 11.00 był ogromny, tort urodzinowy. Tort był dla najmłodszych i dorosłych, którzy przybyli do naszej świątyni. Podczas wjazdu tortu paliły się świece. W dniu 25 grudnia podczas wszystkich Mszy św. przybyli mogli podzielić się wspólnie opłatkiem. Życzeniom zdrowia, wszelkiej pomyślności i Łask Bożych nie było końca.
Życzymy świąt przepełnionych miłością, troską bliskich nam ludzi i nadzieją na dobre chwile.
W małym Świętym Dziecku Bóg daje nam Zbawienie. Niech Gwiazda Betlejemska zwiastuje nam w sercu na nowo tę Dobrą Nowinę, niech się rozraduje serce i uwierzy Jezusowi, niech się umocni nadzieją.
W naszym kościele moża podziwiać również ręcznie wykonane Szopki Bożonarodzeniowe. Każda z wykonanych przez dzieci wspólnie z rodzicami szopek jest wyjątkowa, piękna i niepowtarzalna. Zapraszamy do galerii zdjęć.
czytaj więcej
Pasterka w naszej Parafii

Pasterka w naszej Parafii

O północy 25 grudnia parafianie zgromadzili się w naszym kościele na uroczystej Mszy św. zwanej Pasterką. Czas radosnego oczekiwania na Mszę wypełniła modlitwa. Dziękujmy Maryi, że podjęła się tego zadania i urodziła Jezusa Chrystusa. Od Tego się wszystko zaczęło i bez Tego nic by nie było. Punktualnie o północy wyruszyła z zakrystii procesja, podczas której symbolicznie złożono do stajenek figurki Zbawiciela.
Podczas pasterki wierni mają okazję wysłuchać opisu narodzenia Jezusa według Ewangelii świętego Łukasza. Bożonarodzeniowe kazanie zazwyczaj jest dość krótkie. Co ważne, pasterka otwiera cykl liturgicznych obchodów związanych z tajemnicą Wcielenia, czyli przyjścia pana Jezusa na ziemię w ludzkiej postaci. Przychodzenie na pasterkę całymi rodzinami jest jedną z najpiękniejszych tradycji świątecznych. Ta radosna i uroczysta msza, w czasie której śpiewa się kolędy, choć odprawiana w środku nocy przyciąga wiele osób, często nawet tych rzadko pojawiających się w kościele w ciągu roku.W tym roku Pasterka w naszej wspólnocie parafialnej miała wyjątkową oprawę, gdyż odprawiliśmy ją w naszym nowym kościele. Dla wielu z nas było to niezapomniane przeżycie tej nocy, w której świętowaliśmy Narodzenie Zbawiciela. Cała oprawa liturgii jak i wystrój kościoła pomógł przeżyć tę wyjątkową chwilę. Tłum wiernych przywitał wchodzącego do świątyni księdza Proboszcza, który w towarzystwie księdza Mosakowskiego i w asyście ministrantów celebrował uroczystość. Rozpoczęło się nabożeństwo, popłynęły słowa ewangelii. Choć historia to dobrze znana, to przecież co roku, na nowo budzi nadzieję dla Świata. Liturgię zakończyły serdeczne życzenia i podziękowania dla wszystkich, a w szczególności dla tych, którzy brali udział w przygotowaniu wystroju świątyni. Ci, którzy przybyli mogli podzielić się wspólnie opłatkiem. Życzeniom zdrowia, wszelkiej pomyślności i Łask Bożych nie było końca.
czytaj więcej
Rekolekcje Adwentowe 2019 w naszej Parafii

Rekolekcje Adwentowe 2019 w naszej Parafii

W dniach 12-14 grudnia odbył się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne prowadził Ojciec Anzelm Frączek Paulin z Krakowa – Skałki. Głównym tematem rekolekcji była potrzeba życia silną wiarą. Aby w pełni i z czystym sercem przygotować się na przyjście Chrystusa przystąpiliśmy do spowiedzi świętej. Dziękujemy serdecznie ojcu Anzelmowi za wygłoszone nauki, których treść przygotowała nas na spotkanie z Chrystusem podczas zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Niech ziarno słowa Bożego, które zasiałeś w naszych sercach wyda obfite owoce.
czytaj więcej