Z życia parafii - Aktualności

Zaproszenie

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na występ żeńskiego chóru Akademia Umiejętności Pan Hilary, który odbędzie się 14 stycznia 2024 r. po Mszy świętej o godzinie 11:00. W czasie koncertu usłyszymy kolędy i pastorałki śpiewane przez panie z chóru. 
czytaj więcej
Jasełka Bożonarodzeniowe

Jasełka Bożonarodzeniowe

7 stycznia 2024 r. po Mszy świętej o godzinie 11:00 zostały wystawione Jasełka Bożonarodzeniowe w reżyserii Pani katechetki Grażyny Sroczyńskiej. Atmosfera pozwoliła wiernym choć na chwilę przenieść się do Betlejem i stać się świadkami wydarzeń sprzed lat. W postacie biblijne wcieliły się dzieci (uczniowie naszej szkoły Nr 3). Pastorałkę wykonała Marysia, a grał na akordeonie jej tata p. Piotr. Tego dnia wręczane były nagrody ufundowane dla dzieci (12 osób), które miały 100% frekwencję w uczestniczeniu w Roratach. Nagrody (słuchawki) ufundowane przez ks. Proboszcza. Najbardziej wytrwałym dzieciom, młodzieży i ich rodzicom serdecznie gratulujemy i dziękujemy. 
czytaj więcej
Niedziela Świętej Rodziny

Niedziela Świętej Rodziny

W ostatni dzień roku 31 grudnia 2023 r. obchodziliśmy Święto Świętej Rodziny. To przede wszystkim dzień, w którym modlimy się o świętość małżeństw i rodzin. W naszym Kościele po każdej mszy świętej małżeństwa miały możliwość odnowienia przyrzeczeń jakie złożyli przed Bogiem w dniu swego ślubu.
czytaj więcej
Święta Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia

24 grudnia 2023 r tradycyjnie o północy została odprawiona uroczysta msza święta zwana pasterką. Na mszy świętej o godzinie 11.00 wspólnie świętowaliśmy Urodziny Pana Jezusa. Był tradycyjny tort urodzinowy, na koniec mszy świętej Pan Adam wspólnie ze swoimi pomocnikami podzielił tort i inne słodkości wśród naszych parafian. Tegoroczną szopkę przygotowała pani Milena Haczewska.
czytaj więcej
Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia 2023 r.

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia 2023 r.

W czwartek 21 grudnia 2023 r. rozpoczęliśmy przygotowania naszego kościoła do Świąt Bożego Narodzenia. Na zewnątrz pojawiły się kolorowe światła, a wewnątrz naszej świątyni pojawiły się piękne choinki przyozdobione własnoręcznie wykonanymi bombkami.
czytaj więcej