Z życia parafii - Aktualności

Bierzmowanie

Bierzmowanie

W niedzielę 14 listopada 2021 r. na dodatkowej Mszy Św. o 12:30 w naszym kościele 28 osób przyjęło sakrament Bierzmowania z rąk bp. Romualda Kamińskiego. Księdza biskupa powitali rodzice, p. Beata i Rafał Parzuchowscy, prosząc Go o dokonanie tego aktu. Ks. Bp. odprawił dwie Msze św. Udzielił sakramentu Chrztu naszej parafiance Adelinie. W imieniu naszego ks. proboszcza, który przebywał w danym czasie na kwarantannie, reprezentował go ks. Dziekan.
czytaj więcej
Poświęcenie sztandaru szkoły

Poświęcenie sztandaru szkoły

11 listopada 2021 r. obchodziliśmy 103. rocznicę Odzyskania Niepodległości. W naszej świątyni w czasie Mszy św. o godz. 11:00 ks. kanonik Zenobiusz Mosakowski poświęcił nowy sztandar SP nr 3, która nosi teraz imię Stanisława "Jaskółki" Wróbla.  
czytaj więcej
Galeria Proboszczów

Galeria Proboszczów

W zakrystii pojawiły się portrety księży proboszczów naszej parafii.
czytaj więcej
Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

Pogoda dopisała, wierni dopisali (udzielono około 200 Komunii Świętych). Groby pięknie przybrane, znicze migotały, szczera modlitwa i śpiew towarzyszyły nam w czasie Mszy Św. oraz procesji. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie... W dniu dzisiejszym ks. proboszcz poświęcił historyczny krzyż - z 1947 roku, który został przewieziony i odrestaurowany przez członków SMRLiO. Przez cały listopad modlimy się za dusze polecane w wypominkach. 
czytaj więcej
Wizyta Świętych...

Wizyta Świętych...

Po raz drugi dzieci i dorośli przebrali się za postacie świętych. W tegorocznym konkursie wzięło udział ponad 30 osób. Uczestnicy opowiadali o patronie, za którego się przebrali. Każdy "święty" otrzymał podziękowanie i gratulacje. Cieszymy się, że dzieci, młodzież i dorośli chcą się z nami bawić. Brawa dla Was!
czytaj więcej