Z życia parafii - Aktualności

Konkurs na Najpiękniejszy Różaniec - rozstrzygnięty

Konkurs na Najpiękniejszy Różaniec - rozstrzygnięty

Jest również wśród wielu modlitw, które znamy wyjątkowa modlitwa – różaniec. To właśnie ta modlitwa jest szczególnym wyrazem naszej wiary w Bożą pomoc za wstawiennictwem Maryi – naszej Mamy. Odmawiając tą piękną modlitwę nie tylko prosimy o potrzebne nam łaski.  Dlatego chrześcijanin powinien umiłować różaniec i o tą miłość do różańca troszczyć się już od dzieciństwa.  Aby  rodzice i dzieci  z miłością patrzyli na Maryję i różaniec. Nasza szkoła pomaga w tym swoim uczniom chociażby przez coroczny, październikowy konkurs różańcowy na najpiękniejszy i najbardziej pomysłowy różaniec, który stał się już niemal tradycją. W tym roku po raz kolejny aż 64 uczniów wystartowało w tym konkursie, wykonując przeróżne, niezwykle pomysłowe i pracochłonne różańce. Wykorzystali do tego bardzo różne produkty, od takich, można powiedzieć klasycznych, jak kasztany, groch przez jarzębinę,  koraliki aż po fasolę, chrupki, kawę a nawet herbatę. Duże zainteresowanie jury zrobił różaniec wykonany z leków. Wykonanie tych różańców na pewno okupione było żmudną i długą pracą, to tylko świadczy o wielkich chęciach i zaangażowaniu dzieci w to, co robią. Świadczy o nich bardzo dobrze!
Wybór „najlepszego” różańca okazał się bardzo trudny. Przy ocenie należało wziąć pod uwagę nie tylko wyraz artystyczny, wizualny ale też stopień trudności i pomysłowość. Po długich obradach komisja konkursowa  przyznała miejsca następującym osobom:
Kategoria  kl.   0-III
1 miejsce  - Marysia Wyszyńska kl. I a
2 miejsce  - Bartosz  Jaworowski kl. III b
3 miejsce -  Julia Deluga kl. IIIa  i  Beniamin  Haczewski kl.  III a
 
Kategoria  kl.  IV – VIII
1 miejsce  -  Arkadiusz  Molski  kl. V b
2 miejsce  -  Daniel Borkowski  kl. VI a
3 miejsce  -  Zuzanna Deluga     kl.  IV
 
czytaj więcej
Sakrament Bierzmowania 24 X 2023 r.

Sakrament Bierzmowania 24 X 2023 r.

24 października 2023 r na uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. Biskupa Romualda Kamińskiego, 48 osób przyjęło sakrament Bierzmowania. Bierzmowanie jest sakramentem, podczas którego Bóg umacnia młodego człowieka Duchem Świętym do służby dla królestwa Bożego, dodając odwagi do wyznawania wiary. Sakrament bierzmowania jest sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej.
czytaj więcej
Konkurs fotograficzny "Dzikie zwierzęta i ptaki naszej okolicy"

Konkurs fotograficzny "Dzikie zwierzęta i ptaki naszej okolicy"

Regulami konkursu fotograficznego "Dzikie zwierzęta i ptaki naszej okolicy"
1. Organizatorem konkursu jest Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym.
2. Konkurs trwa od 24.09.2023 r. do końca czerwca 2024 r.
3. Tematem konkursu są "Dzikie zwierzęta i ptaki naszej okolicy''.
4. Zdjęcie/zdjęcia konkursowe muszą być zrobione aparatem fotograficznym (nie telefonem komórkowym).
5. Wykonane zdjęcie/zdjęcia należy zefrać na pendrive i przekazać Księdzu Proboszczowi (pendrive musi byc podpisany).
6. Organizator konkursu przewiduje nagrody.
7. Główna nagrodą to umieszczenie zdjęć w IV edycji KALENDARZA PARAFIALNEGO na 2025 r. 
8. Oceny i wyboru zdjęć dokona komisja powołana przez Księdza Proboszcza.
9. Wszystkie zdjęcia zostaną umieszczone na wystawie w kościele.
10. Każda osoba biorąca udział w konkursie musi wyrazić pisemną zgodę na publikację zdjęć oraz na wykorzystanie przez Organizatora praw pokrewnych do prac konkursowych na polach eksploatacji  na podstawie art. 50 ustawy o prawach autorskich prawach pokrewnych .
11. Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu.


czytaj więcej
Zmiany, zmiany......

Zmiany, zmiany......

W zeszłym tygodniu na bokach ławek zostały zamontowane uchwyty, które ułatwią w naszym kościele dekorację przy okazji ślubów i komunii. Bez wbijania pinezek.
czytaj więcej
Poświęcenie tornistrów Pierwszoklasistom

Poświęcenie tornistrów Pierwszoklasistom

W niedzielę, 10 września 2023 r. podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00 pobłogosławione zostały plecaki i przybory szkolne pierwszoklasistów. 
Wszystkim rozpoczynającym rok szkolnym ksiądz Proboszcz życzył, aby pilnie uczyli się zdobywając jak najwięcej wiedzy, mieli wielu kolegów i koleżanek, pokochali swoją szkołę, poznawali życie i działaność Pana Boga i pogłębiali swoją wiarę.  
czytaj więcej