Z życia parafii - Aktualności

Pasterka 2021

Pasterka 2021

O północy rozpoczęła się pasterka. W asyscie ministrantów do kościoła ks.proboszcz przyniósł figurkę Bożej Dzieciny. Ułożył Dzięciątko w szopce znajdującej się w kościele. Po zakończonej Mszy św. ks. proboszcz rozdał zebranym wiernym opłatek. Po czym nastąpiło symboliczne dzielenie się tym opłatkiem. 
czytaj więcej
Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

24 grudnia 2021 r. (w piątek) o 6:45 odbyły się ostatnie roraty, jednocześnie już wczoraj rozpoczęły się przygotowania (dekorowanie) naszej świątyni. 
czytaj więcej
Gaudete

Gaudete

12 grudzień to trzecia niedziela Adwentu - Niedziela Radości. Zapaliliśmy trzecią świecę... Już wkrótce narodzi się Zbawiciel. W tę niedzielę rozprowadzaliśmy kalendarze z kapliczkami z naszej parafii w kościele św. Wojciecha w Wyszkowie.
czytaj więcej
Rekolekcje Adwentowe

Rekolekcje Adwentowe

W czwartek, piątek i sobotę prowadzone były Rekolekcje Adwentowe. Nauki głoszone przez ks. rekolekcjonistę Dariusza Balę dotyczyły m. in.: proroków Adwentu. Pierwszym prorokiem jest Najświętsza Maryja Panna - Matka Boża od Rorat i Światła Roratniej Świecy. Drugi prorok to Św. Jan Chrzciciel. Ten, który powiedział: "Oto Baranek Boży, który gładzi grzechy świata" (J 1,29). Trzecim prorokiem jest Izajasz - "Rorate caeli desuper et nubes pluant justum". Ksiądz proboszcz, wraz z parafianami, składają serdeczne Bóg zapłać księdzu rekolekcjoniście za głoszenie Słowa Bożego.
czytaj więcej
Roraty

Roraty

28 listopada rozpoczął się czas Adwentu. Codziennie spotykamy się na Mszy św. roratniej. Dzieci otrzymują karteczki "niespodzianki", potem idą do salki katechetycznej na ciepłe kakao i coś słodkiego. 6 grudnia odwiedził nas Św. Mikołaj. Wszystkim zgromadzonym wiernym przyniósł prezenty. 
czytaj więcej