Z życia parafii - Aktualności

Rekolekcje Adwentowe: "Wiara, Nadzieja, Miłość"

Rekolekcje Adwentowe: "Wiara, Nadzieja, Miłość"

Od 14 do 16 grudnia 2023 r. (czwartek, piątek, sobota) odbywały się rekolekcje adwentowe. Prowadził je ks. prob. Mariusz Sobek z parafii w Zawadzie (woj. opolskie). W czasie rekolekcji ksiądz w swych naukach skupiał się na trzech cnotach - Wierze, Nadziei i Miłości a Miłość jest z nich najważniejsza. W czasie tych trzech dni księża, zaproszeni przez ks. proboszcza, słuchali spowiedzi. Pieśniami liturgicznymi granymi gościnnie na organach uświetniał nasze rekolekcje pan Krzysztof z Okuniewa. Jesteśmy wdzięczni ks. Mariuszowi za pięknie przeprowadzone rekolekcje. Serdeczne Bóg Zapłać. W niedzielę odebraliśmy Światło Betlejemskie przyniesione przez harcerzy 78. WDH Junga.
czytaj więcej
Roraty ze Świętym Mikołajem

Roraty ze Świętym Mikołajem

Dzisiaj w naszej parafii podczas porannych rorat gościliśmy Świętego Mikołaja, który dzisiaj obchodził swoje imieniny. Mikołaj spotkał się z najmłodszymi uczestnikami rorat, następnie poczęstował milusińskich cukierkami. Msze św. roratnie odbywały się będą do soboty przed Wigilią włącznie.
czytaj więcej
105. rocznica odzyskania Niepodległości

105. rocznica odzyskania Niepodległości

12 listopada 2023 r. - w niedzielę - mieliśmy zaszczyt gościć chór z parafii Świętej Rodziny pod dyrekcją p. Tomasza Ślęzaka. Artyści wykonali dla nas kilka pieśni w związku z wczorajszą rocznicą. Między innymi: "Gaude Mater", dwie zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego", "Przybyli Ułani" oraz "Wojenko, wojenko". Gratulujemy pięknego występu i dziękujemy za przybycie do naszej parafii. 
czytaj więcej
Dzień Wszystkich Świętych

Dzień Wszystkich Świętych

1 i 2 listopada obchodzony jest Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. 1 listopada Kościół, wraz z wiernymi, oddaje cześć tym, którzy już odeszli do Wiecznej Chwały. 2 listopada zaś modlimy się za dusze zmarłych. W tradycji naszej Parafii jest, że 2 listopada również spotykamy się na naszym cemntarzu parafialnym. W czasie trwających procesji odbywają się tzw. wypominki. W tym roku - podobnie jak w latach poprzednich - nasz parafialny cmentarz odwiedza duża liczba wiernych. Za co składamy im serdeczne Bóg zapłać.
czytaj więcej
Wszyscy Święci .....

Wszyscy Święci .....

Tradycją stało się, że w ostatnią niedzielę przed 1 listopada dzieci oraz parafianie z naszej parafii przebierają się za Świętych. Było jak w Niebie ... Nagrody w postaci słodyczy oraz gratulacje od księdza Proboszcza, wspólna procesja z relikwiami, które Parafia posiada, dookoła Świątyni, zachwyt zebranych wiernych. Cieszymy się bardzo, że uroczystość ta cieszy się coraz większą popularnością wśród dzieci, które bardzo chętnie biorą w niej udział. 
czytaj więcej