Z życia parafii - Aktualności

Imieniny Proboszcza

Imieniny Proboszcza

W niedzielę 24 kwietnia 2022 r. o godz. 18:00 ks. Zenobiusz odprawił Mszę św. w intencji solenizanta - naszego ks. Proboszcza Jarosława. Życzenia od parafian składali p. Mariola i Sławomir Dziemianowicz oraz p. Elżbieta i Krzysztof Falba. Została zawiązana siedmioosobowa grupa mężczyzn Modlitewny Apostolat Margaretka, która modlić się będzie za naszego księdza. 
czytaj więcej
Wizyta ks. Biskupa

Wizyta ks. Biskupa

22.04.2022 r. gościliśmy ks. Bp. Romualda Kamińskiego. Poświęcił on dwa boczne ołtarze i odrestaurowany obraz św. Maksymiliana Kolbe oraz nowy Miłosierdzia Bożego. Z tyłu za obrazem znajduje się zafoliowana kartka z nazwiskami darczyńców tego obrazu. W intencji parafian - darczyńców odrestaurowanych ołtarzy bocznych oraz obrazów ks. Biskup sprawował Mszę św. W imieniu parafian podziękowania złożyła ks. Bp. pani Klaudyna Kulasińska.
czytaj więcej
Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

W tygodniu poprzedzającym Święta w kościele trwały przygotowania: robiono porządki, przygotowywano dekoracje oraz wykonywano czynności związane z Triduum Paschalnym.
czytaj więcej
Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa

10 kwietnia 2022 r. - uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. W naszym kościele tradycyjnie poświęcono palmy i odbyła się procesja dookoła kościoła. W dniu dzisiejszym poświęcono również dwie figury ufundowane przez dwie rodziny naszych parafian - św. Piotra oraz bł. Michała Sopoćko.
czytaj więcej
Ostatnia Droga Krzyżowa

Ostatnia Droga Krzyżowa

W piątek 08 kwietnia 2022 r. po Mszy św. o 18:30  rozpoczęła się ostatnia - w tym Wielkim Poście - Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla. Najpierw krzyż nieśli mężczyźni, potem kobiety, następnie młodzież i na końcu dzieci. Krzyż do kościoła wniosła asysta kościelna. 
czytaj więcej