Ogłoszenia Na XIX Niedzielę Zwykłą - 13 VIII 2023

1. Miesiąc sierpień to miesiąc pielgrzymek i Narodowych rocznic jest to również miesiąc trzeźwości. Pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie, pielgrzymach oraz tych którzy podejmują na ten czas abstynencję.
2. Dzisiaj z racji 13 dnia miesiąca o godz. 1830 różaniec fatimski z procesją ze świecami. Serdecznie zapraszam.
3. We wtorek 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – prawda wiary o tym, iż Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do nieba. Jest to również 103 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku zwanej „Cudem nad Wisłą” – bohaterskiej obrony Warszawy i Europy przed nawałnicą bolszewicką. Upamiętnia ją tryptyk ku czci Matki Bożej znajdujący się w Konkatedrze na Warszawskim Kamionku, wzniesionej jako wotum za zwycięstwo. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Tę uroczystość lud polski zwykł nazywać Świętem Matki Bożej Zielnej. Zazwyczaj o tej porze przypada koniec żniw. Wdzięczni Maryi za opiekę, przynosimy bukiety z ziół, kłosów i kwiatów, a rolnicy składają u Jej stóp dożynkowe wieńce. Kościół je błogosławi, aby stały się znakiem naszego dziękczynienia. Poświęcone wiązanki zanosimy do domów, niech umieszczone przy wizerunku Maryi, ciągle przypominają nam o wielkich rzeczach, jakie czyni dla nas Pan Bóg. Po każdej Mszy Św. poświęcenie kwiatów i ziół. W naszym kościele Uroczysta Msza św. W intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego o godz. 1100, następnie przemarsz przed pomnik żołnierzy zamordowanych w 1920r. w asyście Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszkowie, wspólna modlitwa i złożenie kwiatów.
4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
5. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy, pracę i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
6. W sobotę od godz. 1100 do 1300 zapraszam do sprzątania naszego kościoła i terenu wokół.
7. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Tadeusza Figasa wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…