Ogłoszenia Na Niedzielę Miłosierdzia Bożego - 16 IV 2023

1. W dzisiejszą niedzielę zwaną „Przewodnią” przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Zostało ono ustanowione z mocy samego Jezusa, który za pośrednictwem Św. Siostry Faustyny polecił obchodzenie święta Miłosierdzia w pierwszą Niedzielę po Wielkanocy. Warto też wspomnieć o szczególnej łasce jaką Pan Jezus obiecał: „Kto w tym dniu przystąpi do źródeł Życia, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”. Jest to również święto patronalne Caritas. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Taca na dzieła Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.
2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1100 odbędzie się spotkanie dzieci i rodziców przed I Komunią św. po wieczornej Mszy św. spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.
3. O godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Dziś udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy.
4. Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz   naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
5. Zachęcam do czytania Tygodnika  „Idziemy”.
6. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Wiesława Rosińskiego   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…