Ogłoszenia parafialne XXXII Niedziela Zwykła - 8 listopada 2020

1. W związku z obostrzeniami sanitarnymi, dotyczącymi udziału wiernych w zgromadzeniach religijnych – 1 osoba na 15 mkw. tj. 19 osoby może przebywać w naszej świątyni jednocześnie – ks. Biskup zwraca się do wszystkich wiernych z prośbą o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń, przedłuża dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane, na terenie naszej diecezji. Zachęcam jednak do udziału we Mszy św. w tygodniu. Niech udział w Eucharystii, spowiedź, adoracja, modlitwa Słowem Bożym, również w ciągu tygodnia – z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa sanitarnego – staną się dla nas źródłem odwagi i duchowej siły.
2. Dziś zbiórka do puszek na rzecz prześladowanych chrześcijan. Jest to dzień szczególnej pamięci, modlitwy i wsparcia materialnego Chrześcijan prześladowanych współcześnie na całym świecie.
3. W środę, 11 listopada - Msze św. jak w niedzielę- przypada Święto Niepodległości (102 rocznica odzyskania niepodległości). Modlimy się za tych, którzy oddawali życie za wolność Polski i za tych, którzy kształtują jej współczesność.
4. Przez cały listopad modlimy się za Zmarłych polecanych w Wypominkach listopadowych po Mszy św.
5. W minionym tygodniu otrzymaliśmy zgodę od konserwatora zabytków z Ostrołęki na wycięcie trzech suchych drzew, które będą wycięte do końca listopada.
6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tygodnik „Idziemy”.
7. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
8. W związku z tym, że w naszym szpitalu znajdują się osoby zakażone cowidem wiem że są braki w ochronie osobistej lekarzy po rozmowie z lekarzami parafia nasza ma możliwość wsparcia dla tych którzy leczą i pielęgnują chorych składając dobrowolną ofiarę za znicze. Akcja ta będzie prowadzona w listopadzie i w pierwszych dniach grudnia zostaną zakupione potrzebne środki. Wszystkim składam Bóg zapłać.
9. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
10. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy Annę Wojciechowską i Hannę Nizińską Wieczny odpoczynek…