Ogłoszenia parafialne XXX Niedziela Zwykła - 27 październik 2019

1. Przypominam, że w tym tygodniu kończą się Nabożeństwa różańcowe. We wtorek w sposób szczególny zapraszam mężczyzn a w środę młodzież klas V-VIII i starszą.
2. Bóg zapłać Jubilatom Wiesławie i Janowi Mróz za kwiaty zdobiące nasz kościół.
3. W czwartek, 31 października zapraszam na godz. 17.30 na ostatni różaniec dzieci z rodzicami na Wigilię Wszystkich Świętych. Zachęcam dzieci młodzież i dorosłych do przebrania się za Świętych patronów.
4. W szkole Pani Katechetka Aneta Palesa zorganizowała konkurs na najpiękniejszy różaniec, prace dzieci i młodzieży możemy zobaczyć na wystawie w kościele.
5. W piątek, 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Msza św. na cmentarzu o godz. 11.00, w intencji zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. Po tej Mszy św. procesja na cmentarzu. W tym dniu uwielbiamy Boga w Jego Świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i przykazaniom. Są oni dla nas drogowskazami w drodze na radosne spotkanie z Ojcem w Niebie. Z racji na Uroczystość nie ma postu. W tym dniu na cmentarzu będzie można złożyć ofiarę na utrzymanie naszego cmentarza.
6. W sobotę, 2 listopada Dzień Zaduszny. Msze św. o godz.9.00 i 16.00 w kościele i o 12.00 na cmentarzu. Po tej Mszy św. Procesja na cmentarzu. Modlimy się za naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane zanieśmy im dar modlitwy.
7. Informuję że od 1 XI Msze św. wieczorne będą odprawiane o godz. 16.00.
8. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych nawiedzając cmentarz, przyjmując komunię św. i odmawiając modlitwę w intencjach Ojca Św.
9. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z racji na uroczystość nie idę do chorych.
10. Informuję, że można zamawiać intencje Mszy św. na rok 2020.
11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecam tygodnik „Idziemy”.
12. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Chcę serdecznie podziękować Panu Rafałowi Parzuchowskiemu, który ofiarował czarny dąb do upiększenia tabernakulum i prezbiterium naszego kościoła.
13. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask i Matka Boża opiekowała się Wami.