Ogłoszenia parafialne XXX Niedziela Zwykła - 25 październik 2020

1. W związku z obostrzeniami sanitarnymi, dotyczącymi udziału wiernych w zgromadzeniach religijnych – 1 osoba na 7 mkw. w strefie czerwonej tj. 42 osoby może przebywać w naszej świątyni jednocześnie – ks. Biskup zwraca się do wszystkich wiernych z prośbą o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń, przedłuża dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane, na terenie naszej diecezji. Niech udział w Eucharystii, spowiedź, adoracja, modlitwa Słowem Bożym, również w ciągu tygodnia – z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa sanitarnego – staną się dla nas źródłem odwagi i duchowej siły.
2. Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach i wielu świętych wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw Nabożeństwa różańcowe w poniedziałek i sobotę po Mszy św. porannej, a od wtorku do piątku i w niedzielę o godz. 17.30. Dla dzieci różaniec o godz. 16.30. Serdecznie zapraszam.
3. Od dwóch lat organizowaliśmy Wigilię Wszystkich Świętych, dorośli , młodzież i dzieci do przebierały się za Świętych patronów, z racji na pandemię w tym roku nie będziemy organizowali Wigilii tej Uroczystości.
4. Od 1 listopada Msze św. wieczorne odprawiane będą o godz. 16.00.
5. W niedzielę, 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. w kościele lub przez media. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu uwielbiamy Boga w Jego Świętych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i przykazaniom. Są oni dla nas drogowskazami w drodze na radosne spotkanie z Ojcem w Niebie. Nie będzie Mszy św. na cmentarzu.
6. W poniedziałek, 2 listopada Dzień Zaduszny. Modlimy się za naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar Mszy św. czy dar wypominek. W tym dniu Msze Św. o godz. 8.30 i 16.00. 1 i 2 listopada po Mszy św. godz. 16.00 procesja żałobna z wypominkami za polecanych naszej modlitwie zmarłych.
7. Naszych bliskich możemy polecać Bogu w wypominkach,. Pamiętajmy, że pięknym darem serca człowieka wierzącego jest Msza św. ofiarowana w intencji osób zmarłych, które liczą na nasze modlitewne wsparcie.
8. W wypominkach listopadowych modlimy się za zmarłych po mszy św. wieczornej.
9. Z powodu pandemii przez cały listopad, a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych, można uzyskać odpust zupełny dla wiernych zmarłych – ogłosił Watykan. Celem jest uniknięcie skupisk, głównie na cmentarzach, tam, gdzie przepisy zabraniają zgromadzeń. Nasze wizyty na cmentarz rozłóżmy sobie w czasie nie tylko 1 czy 2 listopada. Można uzyskać odpust zupełny za zmarłych nawiedzając cmentarz, przyjmując komunię św. i odmawiając modlitwę w intencjach Ojca Św.
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tygodnik „Idziemy”.
11. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
12. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
13.W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Grzegorza Roickiego, zmarł ks. prałat Adam Szkóp proboszcz par. Nawrócenia św. Pawła Ap. w Warszawie Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…