Ogłoszenia parafialne XIII Niedziela Zwykła - 28 czerwca 2020

1. Wczoraj na Mszy św. o godz. 12.00 pierwsza grupa dzieci uczestniczyła w I Komunii św. dzisiaj na Mszy św. godz. 13.00 druga grupa, od poniedziałku biały tydzień. W poniedziałek i wtorek Msze wieczorne rozpoczynać się będą bezpośrednio po Nabożeństwie czerwcowym. Osoby które zamówiły Msze św. od środy1 lipca do piątku te Msze będą odprawiane o godz. 18.00 – Biały Tydzień.
2. Bóg zapłać rodzicom dzieci klas 3 za sprzątanie kościoła i terenu wokół przed uroczystością, I Komunii św. jak również za piękny dar ołtarza – figurkę św. Stanisława B.M.
3. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Damian Komorowski kaw. i Anna Dziubłowska panna oboje z par tut., Arkadiusz Przewoźny kaw. z par. św. Wawrzyńca w Warszawie i Eliza Marlena Wachowicz panna z par. św. Klemensa w Warszawie, Kamil Tranczewski kaw. z par. św. Rodziny w Wyszkowie i Klaudia Olga Łukaszewicz panna z par tut.
4. W poniedziałek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Taca na konserwację Bazyliki Św. Piotra na Watykanie oraz na działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej. Można uzyskać Odpust zupełny jeśli posługujemy się dewocjonaliami pobłogosławionymi przez Ojca Świętego lub Biskupa pod warunkiem odmówienia Wyznania Wiary. Ponadto udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy jutro nawiedzą katedrę, konkatedrę lub bazylikę mniejszą i tam pobożnie odmówią Ojcze nasz i Wierzę. Gdy będą zachowane stałe warunki konieczne do uzyskania odpustu. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o Panu Kościelnym i Organiście.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. modlimy się o powołania kapłańskie zakonne i misyjne. W piątek idę do chorych od 1000. Spowiedź od godz. 1730. W sobotę po Msza św., Różaniec i adoracja.
6. Od przyszłej niedzieli Msze św. będą odprawiane w okresie wakacji o godz. 19.00, oprócz poniedziałku i soboty.
7. W przyszłą Niedzielę będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.
8. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie obozy, kolonie życzę udanego, radosnego wypoczynku. Pamiętajmy, że od Pana Boga i jego przykazań nie ma wakacji. Nie zapominajmy, że każda niedzielna Msza św. jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele – niech to będzie strój godny tego miejsca.
9. Zachęcam do czytania tygodnika „Idziemy”.
10. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
11. Mam wielką prośbę do osób, które na swojej posesji mają kapliczki, aby zgłosili się po Mszy św. do zakrystii. Serdecznie dziękuję.
12.Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.