Ogłoszenia parafialne VII Niedziela Zwykła - 23 lutego 2020

1. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o Trzeźwość narodu pod hasłem: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”.
2. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie naszych głów popiołem. Wielki Post jest czasem pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy, służy naszemu nawróceniu i przygotowaniu naszych serc na owocne przeżycie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki i w Środę Popielcową. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożycia jednego posiłku do syta. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych zachęcamy do włączenia się w ten akt pokutny. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 10.00, 16.00 i 18.00. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.30.

Droga Krzyżowa w piątki:
Godz.16.30 – dla dzieci,
Godz. 17.30 – dla młodzieży i dorosłych.

Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszam.
3. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
4. W sobotę 29 II. Zgodnie z tradycją w tym dniu kapłani pracujący w naszej Diecezji przeżywają dzień pokuty i skupienia.
5. Do końca kwietnia wypełniając swój PIT podatkowy możemy przekazać 1% na Organizację Pożytku Publicznego. Najważniejsze, abyśmy skorzystali z możliwości przekazania 1% zgodnie ze swoją wolą na wybraną Organizację Pożytku Publicznego.
6. Zachęcamy do czytania Tygodnika „Idziemy”.
7. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
8.Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.