Ogłoszenia parafialne V Niedziela Wielkiego Postu - 8 kwietnia 2019

1. Dzisiaj I Niedzielą miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.00. Koncert Pieśni Pasyjnych, po Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza. O godz. 17.30 Gorzkie Żale połączone z Nabożeństwem Adoracyjnym. Serdecznie zapraszam.
2. Przy ołtarzu można składać dary żywnościowe do Niedzieli Palmowej włącznie, które będą przeznaczone dla potrzebujących z naszej parafii. Bóg zapłać.
3. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się Jakub Lewandowski kawaler z parafii św. Idziego i Łucja Dziemianowicz panna z parafii tutejszej.
4. We wtorek wyjątkowo Msza św. o godz. 16.00
5. W najbliższy piątek o godz. 18.30 ostatnia Droga Krzyżowa w tym Wielkim Poście która przejdzie ulicami naszej parafii zapraszam do uczestnictwa ze świecami. Nie będzie Drogi Krzyżowej o 16.30
6. W sobotę 13 IV po Mszy św. o godz. 8.30 odbędzie się spotkanie modlitewne rodzin Intronizacyjnych. Serdecznie zapraszamy.
7. Informuję, że Wojewódzki Konserwator Zabytków wydał zalecenia konserwatorskie odnośnie naszego kościoła, cyt. „Dominującym elementem wyposażenia prezbiterium był witraż przedstawiający Ukrzyżowanie – stanowi on przykład sztuki sakralnej i swym charakterem wpisuje się w architekturę kościoła zbudowanego w latach 20 XX w. Powrót tego elementu wyposażenia kościoła jest uzasadniony. Działania takie przywracają historyczny kształt tej części kościoła, pozwalając na wyeksponowanie walorów artystycznych”. Jednocześnie o pozwolenie na prace te została poinformowana Kuria Biskupia. O terminie rozpoczęcia prac poinformuję w późniejszym terminie. Jednocześnie informuję, że Krzyż który wisi w prezbiterium pozostanie w naszym kościele na godnym miejscu.
8. W minionym tygodniu rozpoczęły się prace związane z rozłożeniem instalacji grzewczej na plebanii w części katechetyczno kancelaryjnej na dzień dzisiejszy za materiały hydrauliczne zapłaciliśmy 4500zł.
9. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i wszelką życzliwość i proszę o modlitwę.
10. Przyszła Niedziela to Niedziela Palmowa – poświęcenie palm na każdej Mszy św. w tym dniu zbiórka do puszek na kwiaty do grobu Pańskiego i Ciemnicy.
11. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli, a solenizantom i jubilatom obfitości Darów Bożych.
12. Zachęcam do czytania Tygodnika „Idziemy”.
13. W minionym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp Jarosława Karpow wieczny odpoczynek...