Ogłoszenia parafialne V Niedziela Wielkiego Postu - 21 marca 2021

1. Dzisiaj o godz. 12.00 Msza św. i spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.
2. Dzisiaj i w Niedzielę Palmową odbędzie się zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
3. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki Pana Jezusa. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.
4. Gorzkie Żale dzisiaj i w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.30, serdecznie zapraszam.
5. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się Maciej Kwiatkowski i Katarzyna Galbarska oboje z par tut.
6. W czwartek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, dzień świętości życia, jest to również 29 rocznica utworzenia naszej diecezji.
7. Droga Krzyżowa w piątki:
-godz.1630 – dla dzieci,
-godz. 1730 – dla młodzieży i dorosłych.
Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami.
Serdecznie zapraszam.
8. W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej, wspominamy wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach Św. Tego dnia następuje zmiana czasu.
9. Przy ołtarzu stoi kosz „Jałmużna Wielkopostna” do którego można składać produkty żywnościowe dla najbardziej potrzebujących.
10. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
12. W związku z rozszerzającą się pandemią wojewoda przekazał burmistrzom jednorazowe maseczki można je otrzymać przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
13. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
14. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zbigniewa Marchel i Michalinę Ołdakowską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…