Ogłoszenia parafialne Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego - 21 kwietnia 2019

1. Niedziela Wielkanocna. Trwamy w Oktawie Święta Zmartwychwstania Pańskiego, poprzez którą w sposób szczególny Kościół obchodzi pamiątkę zwycięstwa Zbawiciela. Po Mszy św. wieczornej nowenna do Miłosierdzia Bożego.
2. Jutro Poniedziałek Wielkanocy – drugi dzień Świąt. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Taca na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
3. W piątek, z racji Oktawy Wielkanocy, można spożywać pokarmy mięsne.
4. W przyszłą niedzielę zwaną „Przewodnią” przypada Święto Miłosierdzia Bożego jak również święto patronalne Caritas. Zostało ono ustanowione z mocy samego Jezusa, który za pośrednictwem Św. Siostry Faustyny polecił obchodzenie święta Miłosierdzia w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Warto też wspomnieć o szczególnej łasce jaką Pan Jezus obiecał: „Kto w tym dniu przystąpi do źródeł Życia, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Taca na Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.
W ciągu tygodnia, codziennie po Mszy św. nowenna przed Świętem Miłosierdzia.
5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. W ramach Wielkopostnej Akcji Caritas zostało wydanych 12 paczek dla najbardziej potrzebujących. Bóg zapłać wszystkim którzy włączyli się w niesienie pomocy.
6. Serdeczne podziękowania wszystkim którzy tak licznie gromadzili się na Triduum paschalne parafianom i gościom, Panu Kościelnemu i Organiście, Pani Małgosi która układała kwiaty Służbie Liturgicznej, p. Waldemarowi Delak i p. Adamowi Wrzosek za poprawienie ołtarza, wszystkim którzy pomagali przy wystroju Ciemnicy i Grobu Pana Jezusa.