Ogłoszenia parafialne Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 31 maja 2020

1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego można uzyskać odpust zupełny za udział w śpiewie lub recytacji hymnu " O Stworzycielu, Duchu, przyjdź" . Kończy się okres Wielkanocny. Kościół modli się, aby Duch Św. dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy.
2. Jutro drugi dzień tzw. Zielonych Świąt – Święto Maryi Matki Kościoła, jest to również Dzień Dziecka – pamiętajmy o naszych najmłodszych.
3. W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Nabożeństwa czerwcowe o od wtorku do piątku i w Niedziele o godz. 17.30 w poniedziałki i soboty po Mszy św. porannej.
4. W środę na godz.19.00 zapraszam rodziców dzieci kl 4 w sprawie rocznicy I Komunii św.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek 4 czerwca Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
6. W piątek od godz. 10.00 idę do chorych, od 17.00 spowiedź w kościele.
7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej, będą również zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.
8. Informuję, że od 30 maja zostały zniesione limity co do liczby wiernych w kościele. Pamiętać o konieczności zachowania dystansu 2 metrów i obowiązku zakrywania ust i nosa. Ks. biskup odwołuje dyspensę z dnia 26 marca 2020. Wracamy do zwykłych zasad, obowiązujących w prawie kościelnym, na mocy których od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. zwolnione są osoby w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji lub mające wskazania do kwarantanny oraz osoby sprawujące opiekę nad chorymi i wierni, którzy czują obawy przed zarażeniem. Zachęcamy was kochani do powrotu do naszych świątyń i odważniejszego korzystania z parafialnej posługi sakramentalnej. Dnia 7 czerwca kończy się czas spowiedzi i komunii wielkanocnej.
9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej - tygodnik Idziemy.
10. Bóg zapłać naszemu parafianinowi, który w minionym tygodniu umył okna w kościele.
11. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
12. W minionym tygodniu wraz z moimi kolegami – księżmi obchodziliśmy 25 rocznicę święceń kapłańskich, wszystkim składam serdeczne podziękowania za modlitwę i życzliwość. Bóg zapłać.
13. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
14. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Jana Żmudę i Bogdana Księżopolskiego. Wieczny odpoczynek…