Ogłoszenia parafialne Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 16 maja 2021

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przez kolejne dni majowe razem z Maryją oczekujemy na Zesłanie Ducha Świętego. Z codzienną Eucharystią i majowym nabożeństwem łączymy nowennę do Ducha Świętego. Włączmy się w tę modlitwę, wiedząc jak bardzo jest nam potrzebne Jego Światło i pociecha.
2. W poniedziałek 17 maja Święto Św. Andrzeja Boboli, Męczennika, patrona Polski.
3. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się Piotr Borys kaw z par. tut. i Natalia Kaczyńska panna z par. św. Ap. Piotra i Pawła w Pniewie. Zap II Eryk Józef Wachowicz kaw z par tut i Aneta Paś panna z par. św. Rodziny z Wyszkowa.
4. Przypominam w naszym kościele nabożeństwa majowe od wtorku do piątku i w Niedzielę o godz. 1730, a w poniedziałek i sobotę po Mszy św. porannej. Serdecznie zapraszam.
5. W środę po Mszy św. Zapraszam na spotkanie osoby, które w poprzednich latach przygotowywały ołtarze na Boże Ciało i które chciały by pomóc w dekoracji w tym roku.
6. W przyszłą Niedzielę Zesłanie Ducha Świętego. Pamiętajmy, że kończy się okres Wielkanocny i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i komunię świętą. O godz.12.30 Uroczystość I Komunii św. spowiedź dzieci w sobotę od godz. 10.00.
7. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Szczególne podziękowania dla Panów Eugeniusza Jana Tadeusza i Marcina za prace przy poszerzeniu chodnika przed kościołem (ułożenie kostki). Bóg zapłać.
8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
9. Jednorazowe maseczki, można otrzymać przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
10. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.