Ogłoszenia parafialne Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - 22 listopada 2020

1. Dzisiejsza niedziela to uroczystość Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Kończy się rok liturgiczny. Po Mszy św. o godz.11.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu Litania do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia Chrystusowi Królowi. Można zyskać odpust za publiczne odmówienie aktu.
2. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent – czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Na każdej Mszy św. poświecenie opłatków. Poświęcony opłatek z własnego kościoła jest znakiem budowania jedności wspólnoty parafialnej. Jest to również wyraz naszej wdzięczności za pracę dla pana organisty.
3. Roraty w Adwencie będą o godz. 6.45 rano.
4. W minionym tygodniu została wycięta uschnięta sosna zagrażająca ludziom i mieniu i oczyszczony dąb w wejściu do kościoła z suchych gałęzi. Koszt tych prac to 1100zł.
5. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
6. W związku z tym, że w naszym szpitalu znajdują się osoby zakażone cowidem wiem że są braki w ochronie osobistej lekarzy po rozmowie z lekarzami parafia nasza ma możliwość wsparcia dla tych którzy leczą i pielęgnują chorych składając dobrowolną ofiarę za znicze. Dzisiaj ostatnia niedziela kiedy możemy wspomóc to dzieło. W grudniu zostaną zakupione potrzebne środki. Wszystkim składam Bóg zapłać.
7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
8. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
9. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy ś. p. Krzysztofa Sobocińskiego i Władysława Niemoczyńskiego. Wieczny odpoczynek…