Ogłoszenia parafialne Niedziela Trójcy Świętej - 16 czerwca 2019

1. Dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu”. Warto też sobie uświadomić, że ile razy czynimy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę świętą. Po Mszy św. zbiórka na stypendia dla studiujących księży.
2. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Piotr Nieciecki kaw. i Grażyna Anna Pieprzycka panna oboje z par M. B. Częstochowskiej z Piastowa, Erwin Puchała kaw. i Karolina Biernacka panna oboje z par tut.
3. We wtorek Msza św. na zakończenie roku szkolnego – o godz. 9.00.
4. W tym tygodniu w czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. o godz.9.00, 11.00, po której wyruszy procesja do 4 ołtarzy Procesja przejdzie trasą – ulicami Broniewskiego, Batorego, Jagiellońską, Powstańców, Al. Wolności do kościoła. Prosimy o udekorowanie domów i nie parkowanie samochodów na trasie procesji. Zachęcam dzieci kl. 3 i 4 aby wzięły udział w procesji w strojach komunijnych. Udział w procesji jest wyrazem naszej wiary w Chrystusa Eucharystycznego. W tym dniu odpust zupełny za udział w śpiewie hymnu: " Przed tak wielkim Sakramentem".
5. Bardzo proszę Panów aby w czasie procesji wzięli chorągwie i baldachim.
6. Następna Msza św. o godz. 18.00.
7. Przez całą Oktawę po Mszy św. wieczornej będzie procesja Eucharystyczna. Zapraszamy do udziału wszystkich naszych parafian i gości.
8. W przyszłą Niedzielę na Mszy św. o godz. 18.00 będzie obchodził jubileusz 60 – lecia kapłaństwa i imieniny Ks. Zenobiusz Mosakowski, już dzisiaj zachęcam do modlitwy za naszego ks. Jubilata, a w przyszłą Niedzielę na Uroczystość.
9. W przyszłą Niedzielę przypada dzień Ojca pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.
10. Informuję, że Msze św. w okresie wakacyjnym – lipiec i sierpień będą odprawiane o godz. 19.00 z wyjątkiem poniedziałków i sobót.
11. Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy”,
12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Błogosławionej Niedzieli, a solenizantom i jubilatom Błogosławieństwa Bożego i Opieki Matki Bożej.