Ogłoszenia parafialne Niedziela Palmowa - 5 kwietnia 2020

1. Kochani, to z pewnością najtrudniejsze ogłoszenia parafialne, które miałem napisać i skierować do Was. Tegoroczne święta Paschalne bez Was. Wy będziecie w swoich domowych kościołach je przeżywać, a ja w świątyni, sam łącząc się z Wami, będę celebrować Liturgię Wielkiego Tygodnia. W ostatnich tygodniach przyzwyczailiśmy się mówić, że dobrze nam było przed epidemią, a trudno po przyjściu koronawirusa.
2. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Przeżyjmy ten tydzień jako ludzie wierzący godnie i po chrześcijańsku. Dzisiaj – transmisja on-line o godz. 18.00.
3. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Niestety bez Was. Pamiętam o Was w modlitwie. Jest to dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa, dlatego z Najświętszym Sakramentem od godz.12.00 wyruszę z Drogoszewa ul. Powstańców, Szczęśliwą i Al. Wolności do Kościoła, a od godz. 15.00 przez osiedle Latoszek , Przelotową, Skarżyńskiego, Al. Wolności do kościoła i będę Błogosławił nasze domy w tym trudnym czasie Wy nie możecie przyjść do Jezusa dlatego On przychodzi do Was. Rodziny które tam mieszkają proszę by wyszły przed dom. Proszę Was bądźmy razem i wspierajmy się modlitwą w tym czasie.
4. Wielki Czwartek – transmisja on-line o godz. 18.00
5. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły (całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych, trzy posiłki w ciągu dnia w tym jeden do syta). Post obowiązuje osoby dorosłe. Liturgia o godz. 18.00 . O godz. 15.00 pierwszy dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego.
6. W tym dniu Krzyż ma być najważniejszy. Bądźcie razem przy Jezusie, który zawisł na drzewie krzyża dla naszego zbawienia. Zgromadźcie się w czasie Liturgii przy krzyżu, zapalcie świece i adorujcie Krzyż, znak zbawienia. W naszej samotności Pan Jezus jest bliżej nas niż nam się wydaje.
7. W ciągu dnia, jak będzie to dla was możliwie, przyjdźcie ukłonić się Krzyżowi. W ciągu dnia można też nawiedzić Jezusa w świątyni (w godz. 8.00 -17.30). Zachowujemy jednak przepis, że nie więcej niż 5 osób przebywa jednocześnie w kościele. Wielki Piątek – transmisja on-line o godz. 18:00.
8. W Wielką Sobotę liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00. Nie ma poświęcenia pokarmów i ognia. Wy w domu, a my w kościele trzymając zapalone świece odnowimy razem przyrzeczenia Chrztu Św. W tym dniu jest możliwość Adoracji Pana Jezusa w Grobie (w godz. 8.00-18.30). Warto i w tym dniu zachować post aż do liturgii Wigilii Paschalnej. O godz. 15.00 drugi dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego. Wielka Sobota – transmisja on-line o godz. 19.00
9. W przyszłą niedzielę Wielkanoc. Msza Św. o godz. 6.00. Kolejne Msze Św. o godz. 9.00, 11.00, 18.00.
10. Proszę, by w każdej rodzinie w poranek wielkanocny zostało przeprowadzone „Błogosławieństwo stołu”. Tekst tej modlitwy jest dostępny na naszej stronie internetowej.
11. Kochani Bóg zapłać Wam za wasze trwanie przy Chrystusie, w swoich domowych kościołach, za waszą troskę o świątynię, za modlitwę i za dar serca. Chciałem Wam napisać podziękowanie, ale przyjdzie czas, że osobiście Wam podziękuję. Bóg zapłać.
12. Proszę Was o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach oraz o modlitwę w intencji ochrony przed chorobami. Bóg zapłać Wam, że pomagacie osobom starszym, samotnym.
13. Spowiedź w tym tygodniu:
Poniedziałek przed Mszą, wtorek, środa: 17.00-18.00.
14. Warto wiedzieć:
Jeśli w trakcie odprawiania praktyki pięciu sobót oraz dziewięciu piątków miesiąca nie jest możliwe spełnienie warunku przyjęcia sakramentalnej Komunii w okresie epidemii, nie ulega przerwaniu ciągłość owoców, a więc nie trzeba tej praktyki zaczynać od nowa, a jedynie przedłużyć tę praktykę o kolejny miesiąc – czytamy w komunikacie Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Episkopatu nt. praktyki pierwszych piątków i pierwszych sobót miesiąca w okresie epidemii.
15. Dobremu Bogu polecajmy wszystkich zmarłych na skutek koronawirusa. Módlmy w domu na Różańcu o godz. 2030 w intencji dotkniętych już chorobą, Lekarzy, Służbę zdrowia i innych służb i wolontariuszy oraz o ustąpienie pandemii.
16. Wszystkim parafianom i gościom w tym trudnym czasie pandemii życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.