Ogłoszenia parafialne Niedziela Miłosierdzia Bożego - 28 kwietnia 2019

1. Dzisiaj Święto Miłosierdzia Bożego. Zostało ono ustanowione z mocy samego Jezusa, który za pośrednictwem św. Siostry Faustyny polecił obchodzenie święta Miłosierdzia w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Warto też wspomnieć o szczególnej łasce jaką Pan Jezus obiecał: „Kto w tym dniu przystąpi do źródeł Życia, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”. Jest to dzień patronalny Caritas. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Taca na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia. Dziś udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy.
2. Módlmy się o deszcz, by to co zostało zasiane i zasadzone wydało obfite plony i by nie było głodu.
3. Bóg zapłać nowożeńcom Łucji Dziemianowicz i Jakubowi Lewandowskiemu za kwiaty zdobiące ołtarz.
4. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się Kamil Kondracki kaw. z par. tut. Marta Turek panna z Wniebowzięcia NMP w Kamieńczyku, oraz Tomasz Mieszało kawaler z parafii tutejszej i Joanna Kurowska panna z parafii św. Idziego w Wyszkowie.
5. We wtorek Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika głównego patrona Polski, przeniesiona z Oktawy Wielkanocnej
6. W środę rozpoczyna się miesiąc maj, podczas którego w sposób szczególny modlimy się do Matki Bożej w czasie nabożeństw majowych. W naszym kościele nabożeństwa majowe od wtorku do piątku i w Niedziele o godz. 17:30. A w poniedziałki i soboty po Mszy św. porannej.
7. W piątek 3 maja Uroczystość Królowej Polski. Msze św. o godz. 9:00, 12:00 - Suma odpustowa i 18:00. Nabożeństwo majowe o godz. 17:30.
8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek adoracja w intencji kapłanów i nowych powołań kapłańskich. W sobotę idę do chorych o godz.10.00
9. W sobotę Msza Św. wynagradzająca o godz. 8:30. Wspominamy św. Floriana, jest to święto patronalne strażaków.
10. Przyszła niedziela jest też I NIEDZIELĄ miesiąca. Nabożeństwo adoracyjne połączone z Majowym o 17.30, po Mszy św. godz.9.00 i 11.00 będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.
11.Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Rozpoczęły się prace przy dociepleniu kościoła.
12. Wszystkim parafianom i gościom, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składam najlepsze życzenia i zapewniam o modlitwie polecając ich opiece Patronów.