Ogłoszenia parafialne Niedziela Miłosierdzia Bożego - 19 kwietnia 2020

1. Dzisiaj przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Zostało ono ustanowione z polecenia samego Jezusa, który za pośrednictwem Św. Siostry Faustyny nakazał obchodzić je w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Warto też wspomnieć o szczególnej łasce jaką Pan Jezus obiecał: „Kto w tym dniu przystąpi do źródeł Życia, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”.
2. O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Dziś za odmówienie Koronki można uzyskać odpust zupełny.
3. Od poniedziałku wchodzą w życie nowe przepisy związane z COVID-19. W kościele na 15 m2 może znajdować się 1 osoba. W naszym kościele może więc przebywać już nie 5, ale 19 wiernych. Jak najszybciej skorzystajmy zatem z tej możliwości powrotu do świątyni, aby ożywić w sobie życie sakramentalne. Przypominam, że w liturgii w kościele uczestniczymy w maseczkach.
4. W czwartek Uroczystość Św. Wojciecha, głównego Patrona Polski, św. Jerzego – jest to dzień imienin śp. Ks. Jerzego Dębowskiego – pierwszego proboszcza pamiętajmy o modlitwie w jego intencji.
5. W sobotę – święto Św. Marka. Jest to jednocześnie Dzień Imienin Biskupa Marka Solarczyka. W naszych modlitwach pamiętajmy o Solenizantach.
6. Zachęcam do czytania tygodnika Idziemy w wersji elektronicznej.
7. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
8. Wszystkim parafianom i gościom w tym trudnym czasie pandemii życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.