Ogłoszenia parafialne na uroczystość Najświętszej Trójcy - 30 maja 2021

1. Dzis uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kościół modli się ze szczególną czcią i wypowiada modlitwę: "Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu". Warto też sobie  uświadomić, że ile razy czynimy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę świętą.
2. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się Sebastian Roicki kaw. z par. tutejszej i Kinga Kielak panna z par. św. Stanisława BM w Postoliskach. Zapowiedź II
3. Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za figurę św. brata Alberta Chmielowskiego, która  będzie zdobiła nasz kościół.
4. dzisiaj na Mszy św. o godzinie 11:00 grupa 23 dzieci będzie uczestniczyła w rocznicy I komunii św.
5. W poniedziałek przypada Święto Nawiedzenia NMP. ostatnie nabożeństwo majowe.
6.Od wtorku nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszam.
7.W tym tygodniu, w czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godzinie 9:00, 11:00, po której wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Procesja przejdzie trasą: ul. Broniewskiego, targową, jagiellońską, Powstańców oraz Al. Wolności - do kościoła.
Proszę o udekorowanie domów i nie parkowanie samochodów na trasie procesji. Zachęcam dzieci klas III i IV, aby wzięły udział w procesji w strojach komunijnych. Udział w procesji jest wyrazem naszej wiary w Chrystusa Eucharystycznego. W tym dniu odpust zupełny za udział w  śpiewie hymnu " Przed tak wielkim Sakramentem". Następna Msza św. o g. 18:00
8. Bardzo proszę Panów, aby w czasie procesji wzięli chorągwie i baldachim.
9. Przez całą Oktawę po Mszy św. wieczornej będzie procesja Eucharystyczna. Zapraszam wszystkich parafian i gości.
10. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź św. od godz. 17:00, idę też wtedy do chorych od godz. 10:00. W sobotę o godz. 8:30 Msza św. wynagradzająca, a następnie różaniec.
11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej- tygodnika Idziemy.
12. Jednorazowe maseczki, można otrzymać przy wyjściu z kościoła lub zakrystii.
13. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. szczególne podziękowania składam dla Pana Pawła Kraszewskiego, który był założycielem internetowej strony parafialnej oraz fb- za wiele czasu poświęconego przez te lata i życzliwość, robił to bezinteresownie. Z racji zwiększonej liczby obowiązków podziękował za współpracę. dziękuję również innym osobom, które włączyły się w to dzieło. dziękuję Panu Jerzemu za pospawanie wokół kościoła /niektóre  elementy niestety trzeba było ponownie umocnić- lata robią swoje/
14. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej niedzieli, a solenizantom i jubilatom, by Bóg udzielał łask, a Matka Boża opiekowała się Wami.