Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Wielkiego Postu - 22 marca 2020

1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu.
2. W związku z dekretem Ks. Biskupa Ordynariusza naszej diecezji zawieszone zostają wszystkie nabożeństwa: Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe i inne. Podczas sprawowanej liturgii w kościele nie może przebywać więcej niż 50 osób jednocześnie. Proszę o pozostanie w domach i uczestniczenie we Mszy Św. za pośrednictwem radia i telewizji. Nie iść do kościoła w tym trudnym czasie to również wyraz naszej odpowiedzialności i miłości bliźniego.
3. W środę, 25 marca - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

4. Jest to również 28 r. utworzenia naszej Diecezji.
5. Proszę o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach oraz o modlitwę w intencji ochrony przed chorobami. Dobremu Bogu polecajmy wszystkich zmarłych na skutek koronawirusa. Módlmy się o zdrowie dla chorych, tych, którzy się nimi opiekują, lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich służb sanitarnych. Módlmy się o wygaśnięcie epidemii.
Nie traćmy ducha. Nie ma takiego Wielkiego Piątku, po którym by nie przyszła Niedziela Zmartwychwstania.
6. Codziennie w naszym kościele przed Mszą św. jest możliwość przystąpienia do Spowiedzi!
7. Biskupi zachęcają do modlitwy Różańcowej w domu o godz. 20.30 w intencji dotkniętych już chorobą, Lekarzy i całej Służby zdrowia oraz o ustąpienie pandemii.
8. Zachęcam do czytania Tygodnika „Idziemy”.
9. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
10. Wszystkim parafianom i gościom w tym trudnym czasie pandemii życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
11. Przypominam, że w przyszłą Niedzielę śpimy krócej! Zegarki o godzinę do przodu!