Ogłoszenia parafialne III Niedziela Adwentu - 15 grudnia 2019

1. Dziś III Niedziela Adwentu - "Niedziela Gaudete", tzn. " Radości". Określenie to pochodzi z introitu – śpiewu antyfony.
2. Dziękujemy Panu Bogu za Rekolekcje Adwentowe w naszej Parafii, które poprowadził Ojciec Anzelm i prosimy, aby przyniosły obfite owoce.
3. W kościele przy ołtarzu można składać produkty żywnościowe do przyszłej niedzieli na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących.
4. Roraty w tym tygodniu o godz. 6.45. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Na roraty przychodzimy z lampionami.
5. Jak co roku, Caritas wraz z I niedzielą Adwentu rozpoczyna ogólnopolską akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Cieszymy się, że świeca Caritas wpisała się na trwałe w nasze przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, a zapalony płomień świecy jest nieodzownym elementem wigilijnego stołu. W te szczególne dni chcemy być blisko tych, którzy potrzebują naszej pomocy.
6. Opłatek z własnego kościoła jest znakiem budowania jedności wspólnoty parafialnej. Opłatki można nabyć u Pana Organisty, ofiary za opłatki niech będą wyrazem naszej wdzięczności za Jego pracę.
7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
8. W sobotę na godz. 10.00 zapraszam chętne osoby do dekorowania kościoła na święta.
9. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
10. W przyszłą Niedzielę po każdej Mszy św. będzie można otrzymać Betlejemskie światełko pokoju, proszę przynieść świeczkę.
11. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli i dobrego przeżywania Adwent a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask, a Matka Boża opiekowała się Wami.
12. 10 stycznia w Warszawie odbędzie się koncert „Betlejem w Warszawie”. Początek o godzinie 1900 na Torwarze. Wydarzenie honorowym patronatem objął nasz Biskup Warszawsko-Praski Romuald Kamiński.
Koncert w Warszawie jest częścią trasy „Betlejem w Polsce”, która zawita w sumie do 14 miast. Najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata w ciekawych muzycznych aranżacjach i opracowaniach literackich z różnych epok, kultur. Więcej szczegółów na stronie internetowej www.betlejemwpolsce.pl.