Ogłoszenia parafialne III Niedziela Adwentu - 13 grudnia 2020

1. Dziś III Niedziela Adwentu. Niedziela „Gaudete", tzn. „Radości". Określenie to pochodzi z introitu. Jest to szczególny czas na przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.
2. Dzisiaj przypada 39 rocznica Stanu Wojennego – pamiętajmy w modlitwie o ofiarach stanu wojennego.
3. W dniu wczorajszym zakończyły się parafialne rekolekcje, dziękuję wszystkim, którzy brali udział i spowiednikom. Mam nadzieję, że przyniosą trwałe owoce w naszym życiu. Bóg zapłać pewnej pani – rodzinie, która podzieliła się ciastem na stół plebanijny dla spowiedników.
4. Roraty codziennie o godz. 6.45 rano, przychodzimy z lampionami. Zapraszam dzieci młodzież i dorosłych do uczestnictwa w roratach.
5. Opłatek z własnego kościoła jest znakiem budowania jedności wspólnoty parafialnej. Ofiary za opłatki będą wyrazem wdzięczności za pracę Pana organisty.
6. W kościele wystawiony jest kosz do którego można składać produkty żywnościowe na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących.
7. W miniony wtorek została przywieziona i złożona nowa szafa do zakrystii. Serdeczne Bóg zapłać. Zapraszam do zobaczenia.
8. Informuję, że w poprzednim tygodniu do kontenera na cmentarzu znowu podrzucono 6 dużych worków ze śmieciami – liście i igliwie.
9. W sobotę na godz. 10.00 zapraszam chętnych do dekorowania otoczenia kościoła na święta, choinki i szopkę ustawimy po następnej Niedzieli.
10. W sobotę 19 grudnia 2020 roku o godzinie 11.00 w Katedrze Warszawsko-Praskiej biskup nominat Jacek Grzybowski, mianowany przez Papieża Franciszka biskupem pomocniczym dla naszej diecezji, przyjmie święcenia biskupie. Ze względu na epidemię i obowiązujące zasady liczba uczestników uroczystości będzie ograniczona. Zachęcamy do duchowej łączności podczas transmisji Mszy Świętej na diecezjalnym kanale Salve NET oraz w Radiu Warszawa. Ogarnijmy modlitwą księdza biskupa nominata, wypraszając dla niego potrzebne łaski w wykonywaniu posługi biskupiej.
11. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
13. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
14. Na stronie internetowej naszej diecezji jest prowadzona akcja – „Wesprzyj kapłana” modlitwą zapraszam do zapoznania i włączenia się do tej propozycji.
15. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Martę Nasiadko Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…