Ogłoszenia parafialne II Niedziela Wielkiego Postu - 8 marca 2020

1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu. Łączymy się z misjonarzami naszą modlitwą, postem i ofiarami. Przy wyjściu z kościoła zbiórka na dzieło misyjne Ad Gentes. W przyszłą niedzielę nie odbędzie się spotkanie dla dzieci, które przygotowują się do I komunii św. i ich rodziców, z racji rekolekcji przeniesione będzie na 22 III. Pamiętajmy w czasie Wielkiego Postu o nabożeństwach wielkopostnych. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 15.30.
Droga Krzyżowa w piątki:
-godz. 16.30 – dla dzieci,
-godz. 1730 – dla młodzieży i dorosłych.
Po tym nabożeństwie Msza św. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszam.
2. Przy ołtarzu wystawiony jest kosz, do którego można składać opatrunki, bandaże środki dezynfekujące itp. Przeznaczone na akcję „opatrunek na ratunek” a dary żywnościowe na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii przy figurze Matki Bożej.

3. Od dzisiaj w zakrystii zapisy na wejściówki na beatyfikację Kard. Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się w Warszawie 7 czerwca 2020 roku.
4. W piątek przypada 7 rocznica wyboru papieża Franciszka pamiętajmy o modlitwie w intencji papieża.
5. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie Słowa Bożego i sprawowanie Sakramentu Pojednania oraz przez organizowanie w tym czasie rekolekcji.
6. W przyszłą Niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Nauki będą głoszone w czasie każdej Mszy św. Plan rekolekcji Pon. Wt. Śr. Msze o godz. 9.00 dla wszystkich, 10.30 - klasy 0,I,II,III,IV, o 12.00 – kl. V,VI,VII,VIII i o 18.30 dla wszystkich. Uwaga zmiana godziny. Rekolekcje poprowadzi Ks. Przemysław Macios – proboszcz z par. Białobrzegi. Już dziś proszę o modlitwę za naszą wspólnotę parafialną i za ks. rekolekcjonistę abyśmy dobrze przeżyli ten czas przybliżając się do Pana Boga.
7. Do końca kwietnia wypełniając swój PIT podatkowy możemy przekazać 1% na Organizację Pożytku Publicznego. Najważniejsze, abyśmy skorzystali z możliwości przekazania 1% zgodnie ze swoją wolą na wybraną Organizację Pożytku Publicznego.
8. Zachęcamy do czytania Tygodnika „Idziemy”.

9. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
10. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.