Ogłoszenia parafialne – 3 marca 2019

1. Dzisiaj I Niedzielą miesiąca marca. Po Mszy św. o godz. 11. nabożeństwo adoracyjne, a po Mszy św. o godz. 9 i 11 będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.
2. W dniu jutrzejszym w Kościele wspominamy św. Kazimierza Królewicza jest to dzień imienin Ks. Bpa Seniora – Kazimierza Romaniuka, pamiętajmy w modlitwie o dostojnym solenizancie.
3. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie naszych głów popiołem. Wielki Post jest czasem pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy, służy naszemu nawróceniu i przygotowaniu naszych serc na owocne przeżycie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki i w Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Bożego Narodzenia. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożycia jednego posiłku do syta. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych zachęcamy do włączenia się w ten akt pokutny. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 10 i 16. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15:30.
Droga Krzyżowa w piątki:
godz.16:30 – dla dzieci,
godz. 17:30 – dla młodzieży i dorosłych,
Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszam.
4. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
5. W Środę Popielcową rozpoczyna się także Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o uproszenie nowych powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych.
7. W sobotę, z racji dorocznego Dnia Pokuty księży naszej Diecezji, kancelaria nie będzie czynna.
8. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Tomasz Karłowicz kaw. i Katarzyna Śliwińska panna oboje z par. św. Wojciecha w Wyszkowie.
9. Do końca kwietnia wypełniając swój PIT podatkowy możemy przekazać 1% na Organizację Pożytku Publicznego. Najważniejsze, abyśmy skorzystali z możliwości przekazania 1% zgodnie ze swoją wolą na wybraną Organizację Pożytku Publicznego.
10. Zachęcamy do czytania Tygodnika „Idziemy”.
11. Bóg zapłać za wszelką życzliwość i ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
12. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli, a solenizantom i jubilatom obfitości Darów Bożych.