Ogłoszenia parafialne – 26 sierpnia 2018

Dzisiaj: Obchodzimy uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej.

1. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
Roman Popowicz kawaler z naszej parafii tutejszej i Anna Modzelan panna z naszej parafii.

2. W sobotę 1 września przypada 79 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy o modlitwie w intencji poległych w obronie ojczyzny. Z racji pierwszej soboty po Mszy św. litania do Matki Bożej i Różaniec.

3. W środę 29 Sierpnia po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie rodzin intronizacyjnych z Ojcem Zdzisławem Szymczychą. Serdecznie zapraszam.

4. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11:00 nabożeństwo.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

6. Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 3 września w poniedziałek o godz. 8:15. Zachęcam dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty, by z czystym sercem rozpocząć rok szkolny.

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.

8. Serdecznie dziękuję tym osobom, które w minionym tygodniu pomagały w pracach porządkowych przy kościele i plebanii. Bóg zapłać. Zapraszam do pomocy we wtorek po św. wieczornej chętnych mężczyzn.

9. Chciałem serdecznie podziękować Panu Janowi – organiście za pomoc nam w modlitwie poprzez śpiew. Pan Jan obiecał, że dokąd nie znajdę organisty będzie nam pomagał. Od 1 września będziemy mieli nowego organistę.

10. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask i Matka Boża by się Wami opiekowała.

11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Stanisławę Wysocką. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej swieci na wieki wieków. Amen.