Ogłoszenia parafialne – 2 września 2018

Dzisiaj: XXII Niedziela Zwykła

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11:00 nabożeństwo adoracyjne przed Najświętszym Sakramentem. W zakrystii zbierane są ofiary na utrzymanie porządku na cmentarzu.

2. Dziś zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

3. Jak już wszyscy zauważyliśmy mamy nowego Pana organistę. Życzymy Panu Piotrowi Błogosławieństwa Bożego i Opieki Matki Bożej w naszej parafii.

4. Serdecznie dziękuję nowożeńcom Julii Szczurowskiej i Przemysławowi Ostrzemieckiemu za kwiaty zdobiące nasz kościół.

5. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego jutro – 3 IX o godz. 8:15. Zapraszam dzieci młodzież, nauczycieli i rodziców. Będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów dla naszych pociech. Wszystkich pierwszoklasistów ze szkoły podstawowej zapraszam za tydzień z tornistrami i przyborami szkolnymi na uroczyste błogosławieństwo i poświęcenie podczas Mszy św. o godz. 11:00. Przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Podczas ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o powołania. Po Mszy św. spotkanie modlitewne Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. W W pierwszy piątek miesiąca spowiedź u chorych od 9:00, w kościele od 17:30 i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. Litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania, następnie spotkanie rodzin intronizacyjnych.

7. W sobotę 8 września Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny – Matki Bożej Siewnej.

8. W przyszłą Niedzielę
uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Loretańskiej. W tym roku będzie ona połączona z pobłogosławieniem budującego się kościoła. Obrzęd ten będzie miał miejsce podczas Mszy Świętej o godz. 13:00. Program uroczystości jest na tablicy ogłoszeń i na stronie parafii na Facebooku.

9. W przyszłą Niedzielę taca na Seminarium Duchowne.

10. Serdecznie dziękuję rodzinie, która przekazała na parafię kosiarkę, jak również tym osobom, które pomagały w pracach porządkowych. Zapraszam w sobotę panów do pomocy od godz. 10:00. Serdecznie dziękuję za zrozumienie.

11. W minionym tygodniu zostały zamontowane okna w podziemiach kościoła.

12. Jutro rozpoczną się prace związane z wymianą instalacji elektrycznej w naszym kościele.

13. W tym miesiącu odbędą się wybory do Rady Parafialnej. Bardzo proszę o zgłaszanie kandydatur dwie osoby z każdego osiedla do 9 IX. 16 IX z osób które zostały zgłoszone wybierzemy naszych reprezentantów.

14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tygodnik „Idziemy

15. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask i Matka Boża opiekowała się Wami.