Ogłoszenia parafialne – 2 grudnia 2018

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – Adwent, który jest czasem pobożnego i radosnego przygotowania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa na końcu czasów. Nowy Rok liturgiczny będziemy przeżywać pod hasłem: „Duch, który umacnia miłość”.

2. Dzisiejsza Niedziela jest I miesiąca grudnia. Po Mszy św. o godz. 11 wystawienie Najświętszego Sakramentu, po Mszach św. będą zbierane ofiary na utrzymanie cmentarza.

3. W kościele przy ołtarzu można składać produkty żywnościowe na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących.

4. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.

5. Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Pana jest Maryja. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom. Wyrazem tego będzie nasz udział w roratach, rekolekcjach i dniach skupienia. Niech nie zabraknie dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od udziału w hucznych zabawach. Roraty codziennie o godz. 6:45 rano. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w roratach.

6. Jak co roku, Caritas wraz z I niedzielą Adwentu rozpoczyna ogólnopolską akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Cieszymy się, że świeca Caritas wpisała się na trwałe w nasze przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, a zapalony płomień świecy jest nieodzownym elementem wigilijnego stołu. W te szczególne dni chcemy być blisko tych, którzy potrzebują naszej pomocy.

7. Opłatek z własnego kościoła jest znakiem budowania jedności wspólnoty parafialnej. Opłatki można nabyć w zakrystii u Pana Organisty, ofiary za opłatki niech będą wyrazem naszej wdzięczności za Jego pracę.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w intencji kapłanów i powołania z naszej parafii. W piątek po południu od godz. 15:30 spowiedź i wystawienie Najświętszego Sakramentu, Msza Św. wynagradzająca o godz. 16. Po Mszy św. spotkanie dla rodzin intronizacyjnych.

9. W piątek o godz. 10 idę do chorych.

10. W sobotę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 12 Godzina Łaski połączona z Mszą Św.
„Jest mym życzeniem, by każdego roku, w dniu 8 grudnia, w południe, obchodzono godzinę łaski dla świata. Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych. Nasz Pan, mój Boski Syn Jezus, ześle swe przeobfite miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci.”
- Matka Boża w Montichiari
Jest taka jedna godzina w roku, gdy Niebo pochyla się tak nisko nad ziemią, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki. I Jego odwieczne skarby miłości. Jest taka jedna godzina w roku, gdy wszystko jest możliwe. Obietnica z nią związana jest naprawdę wielka! Oto Matka Najświętsza ogłasza, że przez sześćdziesiąt minut w roku Niebo staje nad nami otworem, że każdy, kto w tym czasie zamknie trzymany nad głową parasol niewiary, otrzyma od Boga to, co mu najbardziej potrzebne.

11. Zachęcam do czytania tygodnika „Idziemy”.

12. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Waldemara Raszewskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…