Wróć do listy

Ogłoszenia Na XII Niedzielę Zwykłą - 23.06.2024 r.

1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie od wtorku do piątku i w Niedzielę o godz. 1730 w poniedziałek i sobotę po Mszy św. porannej serdecznie zapraszam, to już ostatni tydzień.
2. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się Aleksander Bednarczyk kaw z par. św. Alojzego Orione w Warszawie i Anna Borkowska panna z par Wszystkich Świętych w Warszawie.
3. Dzisiaj obchodzimy Dzień Ojca. Składamy życzenia i modlimy się za Ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny, a zmarłym, by Pan Jezus dał niebo.
4. Również swoje imieniny obchodzi ks. Zenobiusz pamiętajmy w modlitwach o ks. Solenizancie, zapraszam na wspólną modlitwę na Mszę św. o godz. 1800 będziemy świętowali urodziny, 65 r święceń kapłańskich, 40 r pobytu w Rybienku i imieniny.
5. Dzisiaj również przypada 19 rocznica święceń biskupich Pasterza naszej diecezji Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Jubilacie.

6.    Jutro przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
7. W sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Taca na konserwację Bazyliki Św. Piotra na Watykanie oraz na działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej. Odpust zupełny dla osób posługujących się dewocjonaliami pobłogosławionymi przez Ojca Świętego lub biskupa, pod warunkiem odmówienia Wyznania Wiary.
8. Od 1 lipca do końca sierpnia Msze święte wieczorne odprawiane będą o godz. 1900.
9. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, obozy, kolonie życzę udanego, radosnego wypoczynku. Pamiętajmy, że od Pana Boga i jego przykazań nie ma wakacji. Nie zapominajmy, że każda niedzielna Msza św. jest drogowskazem na wakacyjnej ścieżce. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele - niech to będzie strój godny tego miejsca.
10.Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik Idziemy.
11.Składam serdeczne Bóg zapłać za pracę, modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim parafianom i gościom życzę Błogosławionej Niedzieli a solenizantom i jubilatom by Bóg udzielał potrzebnych łask a Matka Boża opiekowała się Wami.
12.W minionym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Andrzeja Ciunkiewicza. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…