Wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców

25 lipca Kościół katolicki wspomina św. Krzysztofa, męczennika. Legendy podają, że św. Krzysztof był mocarzem, który przenosił pielgrzymów przez rzeki. Św. Krzysztof jest patronem Wilna i Ameryki oraz turystów, podróżujących, żeglarzy, marynarzy, pielgrzymów a przede wszystkim kierowców. Z racji wspomnienia Św Krzysztofa, święcenie samochodów, rowerów i innych pojazdów, odbyło się w czwartek 25 lipca oraz w niedzielę 28 lipca po kazdej Mszy Świętej.

Pamiętajmy o modlitwie przed podróżą.

Modlitwa kierowcy:
O Panie, daj mi pewną rękę, dobre oko, doskonałą uwagę, bym nie pozostawił za sobą płaczącego człowieka.
Ty jesteś Dawcą Życia – proszę Cię przeto, spraw bym nie stał się przyczyną śmierci tych, którym Ty dałeś życie.
Zachowaj, o Panie, wszystkich którzy będą mi towarzyszyć od jakichkolwiek nieszczęść i wypadków.
Naucz mnie, bym kierował pojazdem dla dobra drugich i umiał opanować pokusę przekraczania granicy bezpieczeństwa szybkości.
Spraw, aby piękno tego świata, który stworzyłeś, wraz z radością Twej łaski, mogły mi towarzyszyć na wszystkich drogach moich.
Amen.