Błogosławieństwo Małżeństw Niedziela Świętej Rodziny

„Małżeństwo i rodzina to fundament całej społeczności ludzkiej i jej przyszłości. Z tego powodu Kościół otacza je szczególną troską duszpasterską”.
Niedziela Świętej Rodziny to  dzień szczególnej modlitwy o świętość małżeństw i rodzin oraz dzień odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.
W niedzielę 29 grudnia na Mszy św. o godz. 9.00, 12.00, 16.00 Pary małżeńskie odnowiły swoje przyrzeczenia małżeńskie i otrzymało szczególne Boże błogosławieństwo na dalsze lata wspólnego życia.

Życzymy wszystkim małżonkom, aby ten obrzęd stal się „okazją do umocnienia więzi małżeńskiej i rodzinnej”.

Spotkanie ze Świętą Rodziną z Nazaretu niech odnowi miłość w naszych rodzinach. Niech rodzicom nie zabraknie wdzięcznej modlitwy dzieci, które zrodziły się jako owoc ich małżeńskiej miłości.